Sportas

2016.12.12 22:26

Maratonininkė D. Lobačevskė stebina pasaulį – įveikė trečią maratoną per keturis mėnesius

ELTA2016.12.12 22:26

Pusę pasaulio perskridusi maratonininkė Diana Lobačevskė savaitgalį Guangdžou (Kinija) vėl, kaip ir rugsėjį Meksikoje, neplanuotai įveikė visą 42,195 km distanciją.

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse į elitą prasibrovusi Lietuvos lengvaatletė ir toliau stebina pasaulį. „Pasidaryti treniruotę“ į Guangdžou atvykusi lietuvė maratono varžybose finišavo šešta, distanciją įveikusi per 2 val. 42 min. 38 sek.

Beje, D. Lobačevskė trečią kartą įvykdė ir pasaulio čempionato normatyvą (2 val. 45 min.). Tą ji pirmąkart padarė rugpjūtį Rio de Žaneire (2 val. 30 min. 48 sek.), o praėjus dviem savaitėms po olimpinių žaidynių – Meksikoje, kur tapo nugalėtoja (2 val. 40 min. 32 sek.).

„Ar normalu nubėgti tris maratonus per keturis mėnesius? Nenormalu. Trečias maratonas buvo visiškai treniruočių pobūdžio, neišsikroviau. Nėra jokio pasiruošimo, bėgioju tik krosus, atkarpų nedarau, nieko nedarau, – juokėsi D. Lobačevskė. – Organizatoriai pasikvietė mane, kad nubėgčiau pusmaratonį. Pamačiau, kad gražiai bėgu, viskas puikiai gaunasi ir finišavau šešta. Bėgau su ukrainiečiu, neplanavau toliau bėgti, bet jis gal 15-ame kilometre sakė – „Diana, nusiteik bėgti visą, pasidarysi gerą treniruotę ir tikrai būsi aštuntuke“, o aštuntukas apdovanojamas piniginiais prizais.“

Guangdžou maratonas turi Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Bronze label“ statusą, o norint jį išlaikyti reikia atitikti tam tikras sąlygas. Viena jų – tam tikras startuojančių „aukso standarto“ maratonininkių skaičius iš skirtingų šalių. D. Lobačevskei keliai į kone visus pasaulio maratonus atsivėrė po sėkmingo pasirodymo olimpinėse žaidynėse, kur ji finišavo 17-ta.

„Organizatoriai pasikviečia ir žino, kad viso maratono nebėgsiu. Kviečia dėl to statuso, kurį gavau per Rio de Žaneire. Jiems reikia penkių sportininkių iš skirtingų šalių su „aukso standartu“, man tiesiog reikėjo ateiti į trasą. Kartais organizatoriai paprašo 10 km nubėgti, kartais pusmaratonį, o kiti – kiek nori, tiek bėk“, – niuansus atskleidė D. Lobačevskė.

Maratono lietuvė neplanavo įveikti nei Meksikoje, nei Kinijoje. Sportininkė juokėsi, kad vadybininkas ją baiginėjančią distanciją pamatė per televizorių ir tada atėjęs į finišą atnešė rūbus.

„Kitą mėnesį skrisiu į Indiją, bet visi tokie maratonai yra treniruočių dalis. Tiesiog man moka už tai, kad atvažiuoju, o aš pasidarau treniruotę, praleidžiu laiką. Žinoma, tos tolimos kelionės irgi nėra gerai, dėl to pasakiau, kad Indijoje toks maratonas bus paskutinis, po to ruošiuosi Londonui, kur reikės rezultato“, – sakė viena populiariausių šalies lengvaatlečių.

Pirmadienį Vingio parke jau laksčiusi D. Lobačevskė juokėsi, kad ją treniruojantis šalies maratono rungties rekordininkas Česlovas Kundrotas vis dar nežino, kad auklėtinė ir vėl įveikė maratoną.

„Neįsivaizduoju, kokia bus reakcija. Žinoma, kai pamatys laiką, gal supras. Treneris bijo, kad neišsikraučiau, neiššvaistyčiau savo jėgų, o atsakingai ruoščiausi rimtam maratonui. Jei kas mėnesį bėgiosiu po maratoną, jis tikrai nebus patenkintas. Nežinau, ir ar dabar bus patenkintas“, – nusijuokė lietuvė.

2017-aisiais svarbiausi startai D. Lobačevskės lauks tame pačiame mieste: balandžio 23 dieną ji bėgs Londono maratone, o rugpjūtį taip pat Didžiosios Britanijos sostinėje – pasaulio čempionate.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.