Sportas

2016.12.12 15:24

J. Kinderis apie treniruotes Korėjoje: aplinkos pakeitimas tik prideda motyvacijos

Daugelis Lietuvos sportininkų nutarė, kad tinkamiausias metas pokyčiams yra po olimpinio sezono. Penkiakovininkai – ne išimtis. Laura Asadauskaitė bei seserys dvynės Ieva ir Emilija Serapinaitės pakeitė trenerius, o Justinas Kinderis – treniruočių vietą.

Iškart po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių penkiakovininko J. Kinderio laukė naujas gyvenimo posūkis. Gavęs pasiūlymą iš Tarptautinės olimpiečių asociacijos, atletas ryžosi išvykti į Pietų Korėją, kur studijuoja specialią programą apie sportininkų integraciją į visuomenę po karjeros baigimo.

Pats 29-erių metų penkiakovininkas dar nesvarsto apie pasitraukimą iš didžiojo sporto ir naujoje šalyje intensyviai treniruojasi. Specialiai LRT TELEVIZIJAI iš Pietų Korėjos interviu davęs J. Kinderis tikina, kad aplinkos pakeitimas tik prideda motyvacijos.

„Mano rutina pasikeitė ir tuo pačiu keičiasi tas noras, nes, jeigu reikėtų Lietuvoje daryti tą patį, ką dariau 14 metų, tai motyvacija žymiai žemesnė būtų, bet dabar nauja vieta, nauji žmonės, naujas mano požiūris ir aplinkinių į mane. Tai ta motyvacija iškart atsiranda“, – sakė sportininkas.

Pasak J. Kinderio, treniruočių sąlygos Pietų Korėjos Busano mieste galbūt net geresnės nei mūsų šalyje. Lietuvis prisijungė prie penkiakovininkų grupės ir kartu su jais treniruojasi. Korėjiečiai itin gerbia tituluotą sportininką ir mokosi iš jo, nors kai kuriose rungtyse, tarkim, plaukime, nemaža dalis treniruočių partnerių stipresni už 2013 metų pasaulio čempioną.

„Jie bando išnaudoti mano stipriąsias puses, kad ir fechtavime laukia 2–3 žmonių eilė, kad galėtų pafechtuoti su pasaulio čempionu. Jiems tai yra didelė garbė“, – pasakojo penkiakovininkas.

Iš Pietų Korėjos J. Kinderis į Lietuvą į žada grįžti birželį, prieš pat finalinį pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etapą, kuris, planuojama, kad vyks Druskininkuose.

„Manau, šis sezonas bus pilnavertis ir negalima sakyti, kad kažką būsiu praleidęs. Dvi pagrindinės tokios varžybos – taurės finalas ir pasaulio čempionatas – tikrai yra mano galvoje ir galvoju, kaip geriau joms pasiruošti“, – savo planus atskleidė sportininkas.

Šiuo metu antrame pagal dydį Pietų Korėjos mieste gyvenantis J. Kinderis vėliau šešioms savaitėms su studijų programos draugais persikels į 2018 metų žiemos olimpinių žaidynių sostinę – Pjongčangą. Pasak penkiakovininko Pietų Korėja norėtų ateityje surengti ir vasaros olimpines žaidynes.