Naujienų srautas

Sportas2013.04.14 14:15

„Žalgirio“ pralaimėjimą apgaubė įtarimų skraistė

Paprastas atsitiktinumas ar strateginis ėjimas? Tokią mįslę užminė paskutinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono rungtynės Kaune, kuriose vietos „Žalgiris“ šeštadienį pralaimėjo Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir leido sostinės klubui pakilti į antrą turnyro lentelės vietą. Vilniečių aplenktoms ekipoms tokia mačo baigtis paliko ne tik apmaudo, bet ir abejonių šešėlį.

Paprastas atsitiktinumas ar strateginis ėjimas? Tokią mįslę užminė paskutinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono rungtynės Kaune, kuriose vietos „Žalgiris“ šeštadienį pralaimėjo Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir leido sostinės klubui pakilti į antrą turnyro lentelės vietą. Vilniečių aplenktoms ekipoms tokia mačo baigtis paliko ne tik apmaudo, bet ir abejonių šešėlį.

Pralaimėjęs „Lietuvos rytas“ būtų užėmęs ketvirtą poziciją, reiškiančią, jog potenciali LKL grandų akistata iš finalo persikelia į pusfinalį.

Pastarąją savaitę krepšinio kuluaruose sklandė kalbos, jog tokiu įvykių scenarijumi nesuinteresuotas nei „Lietuvos rytas“, nei „Žalgiris“, kadangi LKL finalo serijos tarp principinių varžovų ir per jas parduoti bilietai kasmet solidžiai papildydavo abiejų klubų kasas.

Aistras dar labiau pakurstė pati dvikova ir jos rezultatas – svečiai po pratęsimo nugalėjo savo šansų neišnaudojusius žalgiriečius 73:70.

„Lietuvos ryto“ pergalė į trečią vietą nusmukdė „Prienus“, į ketvirtą – Klaipėdos „Neptūną“.

Uostamiesčio klubo direktorius Osvaldas Kurauskas sekmadienį su žiniasklaida bendrauti vengė – buvęs krepšininkas išjungė telefoną vos išgirdęs, jog skambina žurnalistas.

Tačiau „Prienų“ vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus išsakyti savo minčių nepabijojo. Specialistas neslėpė, jog šeštadienį jam buvo sunku nustygti prie televizoriaus ekrano matant, kaip klostosi rungtynės.

„Aplinkui daug kas šneka įvairius dalykus... Norėjome, kad laimėtų „Žalgiris“, todėl ir mums į galvas lindo visokios mintys. Negaliu pasakyti, kaip ten viskas buvo, bet jie („Žalgiris“ – DELFI) iš tiesų žaidė ne savo žaidimą. Įsivaizduokite: tokio lygio komanda prameta 18 baudos metimų, Marko Popovičius mėto tritaškius iš 8 metrų. Rungtynių pabaigoje treneris paima minutės pertraukėlę, po jos žaidėjai išeina į aikštę ir išmeta kamuolį į užribį... Žinote, kažkaip neįprasta.

Aišku, jei tai būtų paprastos rungtynės, sakytumei, kad „Žalgiris“ tiesiog „grybavo“. O dabar... Žiūrovai, kurie buvo arenoje, pasakojo, kad kai kurie žmonės nebelaukė rungtynių pabaigos, pakilo ir išėjo. Mano nuomone, „Žalgiris“ šiemet tikrai stipresnė komanda. Bet nieko teigti negaliu – mes patys galime nesužaisti tokių rungtynių, ir visi ims kalbėti.

Geriau pagalvojus, akivaizdu, kad finansiškai ir „Žalgiriui“, ir „Lietuvos rytui“ labai svarbu žaisti finale tarpusavyje. Jei rungtyniautų su „Prienais“ ar „Neptūnu“, tiek žmonių tikrai į sales nesusirinktų“, – liūdnai konstatavo V. Šeškus.

Dabar „Prienų“ pusfinalyje laukia potenciali akistata su „Lietuvos rytu“, o „Neptūno“ – su „Žalgiriu“. Žinoma, tik tuo atveju, jei visoms šioms komandoms pavyks įveikti savo varžovus ketvirtfinalyje.

Jei „Žalgiris“ šeštadienį būtų laimėjęs, finale kova garantuotai pirmą kartą po 14 metų pertraukos būtų vykusi ne tarp Kauno ir Vilniaus superklubų.

„Gal mums patiems būtų nepasisekę, gal būtume kam nors pralaimėję pusfinalyje, bet finale vis tiek būtų žaidusi nauja komanda. Gal tuomet požiūris į klubus-vidutiniokus būtų bent truputį pasikeitęs. Dabar viskas daroma, kad „Žalgiriui“ ir „Lietuvos rytui“ būtų gerai. Suprantu, kad jie žaidžia Eurolygoje, kad jiems reikia padėti, bet kartais tos pagalbos jau būna per daug“, – samprotavo V. Šeškus.

Treneris neslėpė nusivylimo ir dėl LKL atkrintamųjų varžybų grafiko, pagal kurį „Prienai“ jau pirmadienį stos į kovą su „Šiauliais“.

„Penktadienį baigėme reguliarųjį sezoną, o pirmadienį jau žaidžiame atkrintamąsias. Tai – absurdų absurdas. Per mėnesį sužaidėme 11 rungtynių, iš jų – dvi finalines (Baltijos krepšinio lygoje – DELFI). Neturime 14-os žmonių, kad galėtume juos keisti, dabar dar Siimas-Sanderis Vene traumelę gavo. Žaidžiame aštuoniese. Apie kokį pasiruošimą atkrintamosioms varžyboms dar galima kalbėti?“, – atsiduso V. Šeškus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi