Sportas

2016.12.09 19:30

D. Motiejūnas su „Rockets“ sutarė dėl kitokios sutarties

15min.lt 2016.12.09 19:30

Beveik pusmetį trukusios derybos tarp „Houston Rockets“ ir Donato Motiejūno baigtos. Lietuvis susitarė su Teksaso klubu ir jau netrukus turėtų prisijungti prie komandos. Suderinęs galutines sutarties detales D-Mo padėjo parašą ant ketverių metų 35–37 mln. JAV dolerių vertės kontrakto – 4-6 milijonais pelningesnio, nei „Rockets“ ketino pasirašyti iš pradžių.

„Rockets“ anksčiau permušė „Brooklyn Nets“ sutartį, bet vietoj 35–37 milijonų lietuviui ketino įteikti tik 31-ą. Lietuvis užprotestavo tokį NBA klubo sprendimą – nesutiko prisijungti prie komandos ir sulaužė sutarties sąlygas neatvykdamas į medicininę patikrą.

Vis dėlto D. Motiejūno agentui B. J. Armstrongui ir „Rockets“ pavyko susitarti. Tiesa, pasikeitė tam tikros sutarties detalės. Pavyzdžiui, ar žais Hjustone ir 2017–2018 metų sezoną, D. Motiejūnas sužinos ne iki kovo 1-osios, o liepos vidurio. Pirmąjį sezoną D-Mo uždirbs 8,3 milijono. Kita vertus, „Rockets“ išpešė, kad D.Motiejūno likimą spręstų po kiekvieno sezono – kiekvieną vasarą visus ketverius kontrakto metus.

Be to, 26-erių puolėjas galės būti iškeistas jau artėjančią vasarą, o ne anksčiausiai po metų, kaip buvo numatyta „Nets“ sutartyje. Artimiausiu metu D. Motiejūnas dalyvaus „Rockets“ medicininėje patikroje ir prisijungs prie klubo stovyklos. Prognozuojama, kad grįžti į NBA aikštę po treniruočių su komanda D. Motiejūnas galės maždaug po 1–2 savaičių.