Naujienų srautas

Sportas2016.12.09 11:47

Skelbiama, kad D. Motiejūnas apsigalvojo – planuoja atvykti į „Rockets“ medicininę apžiūrą

DELFI.lt 2016.12.09 11:47

Donatas Motiejūnas apsigalvojo. Skelbiama, kad 26-erių metų lietuvis nebenori konfrontuoti su Hjustono „Rockets“ klubu ir artimiausiu metu planuoja atvykti į klubo medicininę apžiūrą.

Informaciją apie D. Motiejūno apsisprendimą socialiniuose tinkluose paskelbė šaltinis Hjustone, netrukus tokią žinią remdamasis sava informacija patvirtino ir portalas 24ek.lt. Manoma, kad D. Motiejūnas į Hjustono komandos medicininę apžiūrą turėtų atvykti penktadienio vakarą Lietuvos laiku.

Primename, kad principinga D. Motiejūno kova dėl ateities NBA lygoje po truputį buvo pradėjusi panašėti į kovą su vėjo malūnais – Hjustono „Rockets“ klubas niekaip nesureagavo į lietuvio išsišokimą ir jo nepasirodymą antradienį turėjusioje vykti medicininėje patikroje bei elgėsi taip, tarsi viskas būtų praėję sklandžiai.

„Raketos“ įtraukė D-Mo į savo komandos sudėtį (tiesa, neaktyvių žaidėjų) ir laukė, kol jis pasirodys Hjustone.

Dar ketvirtadienio vakarą buvo pranešta, kad „Rockets“ neplanuoja pakelti savo pateiktos 4-erių metų trukmės sutarties vertės, t. y. D-Mo ir toliau siūlomas 31 mln. JAV dolerių, o net 37-i (31 + 6 mln. premijų), kaip mūsiškis buvo susitaręs su Bruklino „Nets“. Jei puolėjas iš Lietuvos taip ir neapsireikš Teksase, „Rockets“ gretose jis liks iki kovo 1 dienos. Iki to laiko D-Mo negalės derėtis su kitais NBA klubais.

Maža to, anot NBA kolektyvinės sutarties eksperto Larry Coono, „Rockets“ ekipa šioje įkaitų dramoje turėjo ir papildomą kozirį. D. Motiejūnui ir toliau atsisakant atvykti į medicininę apžiūrą, Hjustono klubas turi teisę lietuviui skirti disciplinarines finansines nuobaudas, dėl kurių teksasiečiai D-Mo šiame sezone gali nemokėti nė cento, kol šis nepaklus kontrakto sąlygoms.

Taigi panašu, kad mūsų tautiečio ir jo agento B.J. Armstrongo sprendimas spausti generalinį vadybininką Darylą Morey atsisuko prieš juos pačius.

Primename, kad pirmadienį „Rockets“ atmušė prieš porą dienų Bruklino „Nets“ ekipos lietuviui pateiktą 4 metų trukmės ir 37 milijonų JAV dolerių vertės pasiūlymą. Tam, kad D. Motiejūnui atsirastų vietos komandos sudėtyje, „Raketos“, turėjusios 72 valandas atsakyti į „Nets“ pasiūlymą, skubiai atleido įžaidėją Bobby Browną.

Rudenį ilgai laukusi lietuvio atsakymo Hjustono komanda nusprendė pati atsiimti jam teiktą savo pasiūlymą. Daugelis tikėjosi, kad „Rockets“ ir D-Mo susitars iki lapkričio 23-iosios: ši diena buvo paskutinė, per kurią NBA klubas, sudaręs sutartį su laisvu agentu, dar galėjo jį šiame sezone išmainyti.

Anksčiau „Rockets“ treneris M. D'Antoni viešai žadėjo, kad komandoje mūsiškiui numatytas svarbus vaidmuo – Donatas ant parketo turėtų praleisti po 30 minučių per rungtynes. D. Motiejūnas praėjusį sezoną žaidė 37 rungtynes, vidutiniškai pelnydavo po 6,2 taško ir atkovodavo po 2,9 kamuolio. „Rockets“ klubas lietuvį buvo iškeitęs Detroito „Pistons“ komandą, bet kaunietis ten neįveikė medicininės patikros.

D-Mo vėl grįžo į Hjustoną ir sužaidė 17 rungtynių starto penkete. Vasarą aukštaūgis, laukdamas naujų pasiūlymų, atsisakė padėti Lietuvos rinktinei olimpinėse žaidynėse, bet laiko veltui nešvaistė: su asmeniniu treneriu plušėjo Vankuveryje ir iki galo išsilaižė visas žaizdas. Prieš NBA sezono startą pats krepšininkas prisipažino, kad yra 100 procentų pasveikęs po nugaros traumos ir yra pasiruošęs sugrįžti ant parketo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi