Sportas

2016.12.08 12:12

NBA analitikas: D. Motiejūno agento sprendimas yra labai nenaudingas krepšininkui

DELFI.lt 2016.12.08 12:12

Donatas Motiejūnas taip ir nepasirodė medicininėje apžiūroje, kurios reikalavo Bruklino „Nets“ komandos pasiūlymui sugebėjusi prilygti Hjustono „Rockets“ ekipa. Tai reiškia, kad 26-erių Lietuvos krepšininkas atsidūrė situacijoje, kurioje nuo jo niekas nebepriklauso – padėtį vėl kontroliuoja „Rockets“ klubas, galintis elgtis savo nuožiūra. NBA analitikai mano, kad lietuvio agento sprendimas konfliktuoti su „raketomis“ krepšininkui yra labai nenaudingas.

Pastaruoju metu JAV žiniasklaidoje eskaluojama detalė, kad Teksaso komanda D. Motiejūnui pažadėjo 31 mln. JAV dolerių už keturis sezonus, o ne 37-s, kaip „Nets“. To priežastis – pagal NBA taisykles, „Rockets“, kaip turintiems teisę į D. Motiejūną, užtenka prilygti pagrindiniams kitos komandos pasiūlymo punktams, o „Nets“ pateiktoje sutartyje D-Mo numatytas 31 mln. JAV dolerių ir galimi 6 mln. JAV dolerių premijų. Jų „Raketos“ nepriskaičiavo.

Manoma, kad šie 6 mln. ir tapo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios B. J. Armstrongas ir D. Motiejūnas nusprendė maištauti ir neatvykti į medicininę apžiūrą.

Viskas baigėsi tuo, kad jokių svertų D. Motiejūno pusė nebeturi – „Rockets“ gavo visišką veiksmų laisvę. Jeigu Hjustono klubas norės, jis tiesiog bandys lietuvio kantrybę laukimu – pasiūlymas galios iki pat kovo 1-osios, ir jeigu D. Motiejūnas jo nepriims, iki pat pavasario negalės atstovauti jokiam NBA klubui.

Kitas variantas – sutarties iš „Rockets“ pusės atšaukimas, tačiau kol kas tai yra sunkiai tikėtina galimybė. Jeigu taip nutiktų, D. Motiejūnas grįžtų į rinką kaip apribotas laisvasis agentas.

Buvęs „Nets“ generalinio vadybininko asistentas Bobby Marksas interviu „Yahoo! Sports“ pareiškė, kad D. Motiejūno ir jo agento spyriojimasis šioje situacijoje atrodo keistai.

Jo nuomone, lietuviui apskritai reikėjo vasarą priimti kvalifikacinį 4,4 mln. JAV dolerių vertės „Rockets“ pasiūlymą, sužaisti vieną sezoną Hjustone ir kitą vasarą tapti neapribotu laisvuoju agentu. Deja, tai nebuvo padaryta, o situacija tapo nebevaldoma.

„Deja, tokia proga buvo praleista. D-Mo galėjo ramiai užbaigti sezoną ir atsiriboti nuo „Rockets“. Ir jeigu viskas būtų buvę gerai, galbūt lietuvis būtų tapęs vienu iš įdomesnių aukštaūgių laisvųjų agentų rinkoje“, – tvirtino jis.

Anot B. Markso, situacija, kad vienas klubas nubraukia kito klubo premijas siūlytas žaidėjui, yra normali ir NBA praktikoje pasitaiko ne pirmą kartą.

„Prisiminkime Nicolas Batumo situaciją 2010 m., kai jis susitarė dėl 50 mln. JAV dolerių vertės kontrakto su „Timberwolves“, kuriame buvo numatyti 5 mln. premijomis. Portlando „Trail Blazers“ sugebėjo prilyginti kontraktą, o premijas nubraukė. Tokios yra kolektyvinio susitarimo taisyklės, o jeigu žaidėjui ir agentui tai neįtinka – tai tik jų bėdos“, – kalbėjo jis.

Dar aštriau pasisakė ilgametis NBA analitikas Franas Blinebury, pareiškęs, kad D. Motiejūno agentui B. J. Armstrongui trūksta sveiko proto.

„D.Motiejūnas nesupranta esmės. Jis su savo agentu B. J. Armstrongas atrodo kaip porelė banko plėšikų, kurie pasirodo prie kasininko lango ir laiko nukreipę ginklus į save. Šioje situacijoje nusigręždamas nuo „Rockets“ ir prabildamas apie D-Mo „teises“, B. J. Armstrongas stokojo bet kokios logikos ir netgi sveiko proto. Nors ir toliau prisidengiama „teisių“ faktoriumi, iš tikrųjų visa esmė tuose 6 mln. JAV dolerių, kurie liko ant stalo po šlubuojančių derybų“, – situaciją NBA.com portale komentavo jis, prisimindamas ir mįslingą istoriją, kai „Rockets“ klubo į Detroito „Pistons“ bandytas iškeisti D. Motiejūnas buvo sugrąžintas atgal, nepraėjęs medicininio patikrinimo.

Anot F. Blinebury, būtent istorija dėl sveikatos problemų vasarą ir sutrukdė D. Motiejūnui sulaukti pelningesnių pasiūlymų iš kitų komandų, nors rinkoje kai kurie NBA klubai švaistėsi iki tol neregėtomis sumomis.

Analitiko nuomone, nors „Rockets“ treneris Mike‘as D‘Antoni ir kalba apie tai, kad D. Motiejūnas yra reikalingas komandai, Hjustono ekipa šiuo metu demonstruoja tokio lygio krepšinį, kad puikiai gali verstis ir be lietuvio.

„Rockets“ yra bene labiausiai lygoje stebinanti komanda, sezoną pradėjusi iškovodama 15 pergalių per 22 primąsias rungtynes – neatrodo, kad kolektyvas turėtų kokių nors skylių. Ir D. Motiejūnas, atsisakydamas sutikti su klubo pasiūlymu, praranda labai daug – galimybę būti vienos iš labiausiai patobulėjusių NBA komandos narių, – pažymi jis. – Po šių įvykių D. Motiejūnas jau sugriovė visą gerą savo reputaciją, kurią buvo susikūręs Hjustone“.

Apskritai, anot F, Blinebury, jeigu lietuvis galų gale nuspręs priimti „Rockets“ pasiūlymą, komandos marškinėlių jis gali taip ir nebeapsivilkti. Neatmetama galimybė, kad klubas bandytų išmainyti krepšininką, ką jau nesėkmingai darė praėjusiame sezone, o pats D. Motiejūnas tokios įvykių eigos taip pat labai nenori.

Primename, kad B. J. Armstrongas krepšininko neatvykimą į „Rockets“ medicininį patikrinimą pakomentavo nemažą skandalą sukėlusiais žodžiais.

„Tokios mūsų teisės. Mes nesirengiame pasirodyti patikroje. Pažiūrėsime, kaip elgsis „Rockets“ ir kas nutiks toliau“, – pranešė jis.