Sportas

2016.12.07 08:34

Galimi scenarijai po rizikingo D. Motiejūno ėjimo

15min.lt2016.12.07 08:34

Donatas Motiejūnas nustebino NBA. Lietuvis tyčia nepasirodė „Houston Rockets“ medicininėje patikroje parodydamas, kad nenori rungtyniauti Hjustone. Tačiau žaidėjo likimas – NBA klubo rankose. Kas toliau?

D. Motiejūnas dar turės dvi dienas pasirodyti „Rockets“ medicininėje patikroje. Jei to nepadarys, jo likimas priklausys nuo „Rockets“ malonės.

NBA apžvalgininkas Larry Coonas išanalizavo, kad remiantis kolektyvine NBA žaidėjų sutartimi, „Rockets“ gali teisiškai „įkalinti“ D. Motiejūną nemokėdami jam atlyginimo, nes lietuvis pažeidžia susitarimą neatvykdamas į komandos medicininę patikrą ir nevykdydamas sutarties sąlygų. Pavyzdžiui, Hjustono klubas turės teisę iki kovo 1-osios laikyti lietuvį ant suolo ir nemokėti jam atlyginimo. O kad neįsigaliotų aukštaūgio kontraktas 2017–2018 metų sezonui, „Rockets“ kovo 1-ąją paleistų aukštaūgį ir šis taptų apribotu laisvuoju agentu. Be to, nebegalėtų iš naujo susitarti su jo geidusia „Brooklyn Nets“, nes tokios NBA taisyklės – dėl „permušto“ pasiūlymo, naujas sandoris neįmanomas bent metus.

„Rockets“ ir dabar galėtų sugrąžinti D. Motiejūną į laisvųjų agentų turgų su apriboto laisvojo agento statusu. Bet net ir tokiu atveju puolėjas negalėtų sudaryti kontrakto su „Nets“ ištisus metus. „NBC Sports“ spėjimu, D. Motiejūnas tikisi, jog „Rockets“ tyčia paskelbs, kad žaidėjas nepraėjo medicininės patikros. Tik tokiu atveju žaidėjas galėtų persikelti į „Nets“, kurie pirmieji pateikė ketverių metų 37 mln. JAV dolerių pasiūlymą. Dėl tokios galimybės buvo apsidžiaugęs pats Donatas, kurį Brukline tenkino visos sąlygos.

Chaotiškoje situacijoje pasirodė ir gandų, kad D. Motiejūnas neva gali tikėtis dar pelningesnio nei 37 milijonų JAV dolerių pasiūlymo, kurį yra paruošusi viena iš kelių dar pinigų turinčių komandų – „Utah Jazz“, „Denver Nuggets“, „Philadelphia 76ers“, „Phoenix Suns“, „Minnesota Timberwolves“ arba „Oklahoma City Thunder“. Tačiau sunku patikėti, kad priėmęs „Nets“ pasiūlymą D. Motiejūnas taip lengvabūdiškai būtų numojęs ranka į visus susitarimus. Tiesa, ESPN šaltiniai praneša, kad prieš „Nets“ pateikiant patraukliausią pasiūlymą, buvo dar dvi komandos, kurios labai domėjosi D-Mo. Manoma, kad jos galėtų įsitraukti į derybas, jei D. Motiejūnas vėl taptų apribotu laisvuoju agentu.

Bet kokiu atveju, kad D. Motiejūno medicininė patikra „nepavyktų“, tokiam scenarijui išsipildyti reikia „Rockets“ generalinio vadybininko Darylo Morey geraširdiškumo. O šis verslo principu dirbantis amerikietis gerumu nepasižymi. Taigi, D. Motiejūnas smarkiai rizikuoja likti be atlyginimo arba prarasti galimybę dar bent metus žaisti komandoje, kuri tikrai jo nori – „Nets“.

„Ruoškitės ilgai užtruksiančiai kovai. Hjustonas tikrai už dyką nepaleis Motiejūno, o šis, panašu, irgi nenusileis“, – prognozavo NBA apžvalgininkas Keithas Smithas.

„Man smalsu, dėl ko kovoja D. Motiejūnas. Juk jis žinojo, kas jam gresia kaip apribotam laisvajam agentui pasirašius sutartį su Bruklinu“, – stebėjosi NBA apžvalgininkas Steve`as Kyleris. „Smalsu, kaip baigsis Motiejūno drama. Tai visiškai nežinomas atvejis. Bet situaciją kontroliuoja Hjustonas“, – pabrėžė Ericas Pincusas.

„Gėda D-Mo. Jis galėjo turėti gerą sezoną, jei būtų sutikęs su pirminiu Hjustono pasiūlymu ir pasirodęs pirmoje treniruočių stovykloje. Žaistų laiminčioje komandoje. O dabar geriausiu atveju jis bus tik vienas iš daugelio Hjustono aukštaūgių“, – konstatavo Jonathanas Feigenas.

D. Motiejūno agentas B. J. Armstrongas kovoja „dėl savo teisių“. Tačiau amerikiečiams kyla didelis klausimas dėl kurių, kadangi „Rockets“ veiksmai yra pagrįsti kolektyvine žaidėjų sutartimi. Nebent mes kažko nežinome ir „Rockets“ šiurkščiai pažeidė kolektyvinės žaidėjų sutarties punktus. Bet kol kas D. Motiejūnas su B. J. Armstrongu yra vieniši karo lauke.