Naujienų srautas

Sportas2016.12.06 20:11

D. Motiejūnas nepasirodė „Rockets“ medicinos patikroje – klubas gali jo atsisakyti

DELFI.lt 2016.12.06 20:11

Donato Motiejūno NBA epopėjoje – vėl nežinomybė. Skelbiama, kad 26-erių metų lietuvis nepasirodė Hjustono „Rockets“ medicininėje patikroje, kurią turi pereiti prieš pasirašydamas naują sutartį su Teksaso klubu.

Pranešama, kad „Rockets“ jau svarsto, ką toliau daryti su D-Mo, ir gali jam grąžinti apribotojo laisvojo agento statusą.
 
Krepšinis.lt susisiekus su vienu D. Motiejūno agentu Tadu Bulotu, pastarasis teigė neturintis tokios informacijos, bet žadėjo pasidomėti, kodėl pasirodė tokie gandai.
 
Pirmadienį „Rockets“ atmušė prieš porą dienų Bruklino „Nets“ ekipos lietuviui pateiktą 4 metų trukmės ir 37 milijonų JAV dolerių vertės pasiūlymą.
 
Tai reiškia, kad mūsiškis, kaip ir paskutinius ketverius metus, toliau turėtų žaisti Hjustone. Tiesa, prieš tai jam dar reikės pereiti medicininę patikrą. Beje, D-Mo ją įveikė ir prieš tai, kai savo pasiūlymą pateikė „Nets“.
 
Tam, kad D. Motiejūnui atsirastų vietos komandos sudėtyje, „Raketos“, turėjusios 72 valandas atsakyti į „Nets“ pasiūlymą, skubiai atleido įžaidėją Bobby Browną.
 
„Rockets“ savininkas Laslie Alexanderis pareiškė, kad ilgai nedvejojo, ar pasiūlyti naują sutartį D-Mo.
 
„Ne, tai nebuvo sunkus sprendimas. Mes neleidžiame žaidėjams, kurie, manome, kad bus tikrai geri ateityje, pasprukti“, – savo žingsnį pakomentavo jis.
 
„Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas įsitikinęs, kad D. Motiejūnas ir treneris Mike'as D'Antoni tarpusavyje greitai ras bendrą kalbą.
 
„D-Mo? Jis turėtų čia pritapti be didesnių sunkumų. Tai nėra vienpusis žaidėjas. Jis mums padės ir savo perdavimais, universalumu, protinga kamuolio kontrole. Manau, kad adaptacija čia neužtruks. Tokių vyrukų, kaip D. Motiejūnas, komandoje nėra daug“, – sakė J. Hardenas.
 
Panašiai kalbėjo ir pats M. D‘Antoni, neabejojęs tuo, jog lietuvis greitai adaptuosis kolektyve.
 
Visgi tokį „Rockets“ sprendimą galėjo lemti ir tai, kad „Nets“ pasiūlytoje sutartyje – daugybė saugiklių dėl sveikatos. Lietuviui kol kas garantuojami 5 mln. JAV dolerių, o likusi suma ir sąlygos priklausys nuo to, ar mūsiškis išvengs traumų.
 
Įdomu, kad D. Motiejūnas – jau trečiasis apribotasis laisvasis agentas, kurio „Nets“ pastaruoju metu nepavyko nugvelbti: prieš tai tokia pati istorija nutiko su Allenu Crabbe (liko Portlando „Trail Blazers“ gretose) ir Tyleriu Johnsonu (liko Majamio „Heat“ gretose).
 
„Rockets“ (14/7) šiuo metu Vakarų konferencijoje užima ketvirtą vietą, o „Nets“ (5/15) Rytuose yra priešpaskutiniai, 14-ti.
 
Rudenį ilgai laukusi lietuvio atsakymo Hjustono komanda nusprendė pati atsiimti jam teiktą savo pasiūlymą. Daugelis tikėjosi, kad „Rockets“ ir D-Mo susitars iki lapkričio 23-iosios: ši diena buvo paskutinė, per kurią NBA klubas, sudaręs sutartį su laisvu agentu, dar galėjo jį šiame sezone išmainyti.
 
Anksčiau „Rockets“ treneris M. D'Antoni viešai žadėjo, kad komandoje mūsiškiui numatytas svarbus vaidmuo – Donatas ant parketo turėtų praleisti po 30 minučių per rungtynes.
 
D. Motiejūnas praėjusį sezoną žaidė 37 rungtynes, vidutiniškai pelnydavo po 6,2 taško ir atkovodavo po 2,9 kamuolio. „Rockets“ klubas lietuvį buvo iškeitęs Detroito „Pistons“ komandą, bet kaunietis ten neįveikė medicininės patikros. D-Mo vėl grįžo į Hjustoną ir sužaidė 17 rungtynių starto penkete.
 
Vasarą aukštaūgis, laukdamas naujų pasiūlymų, atsisakė padėti Lietuvos rinktinei olimpinėse žaidynėse, bet laiko veltui nešvaistė: su asmeniniu treneriu plušėjo Vankuveryje ir iki galo išsilaižė visas žaizdas. Prieš NBA sezono startą pats krepšininkas prisipažino, kad yra 100 procentų pasv

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi