Sportas

2016.12.06 07:08

Hjustonas jaukia situaciją – užkirto D. Motiejūnui kelią į Brukliną

15min.lt2016.12.06 07:08

„Brooklyn Nets“ sutartis su Donatu Motiejūnu neįsigalios. „Houston Rockets“ pasinaudojo privilegija ir permušė Bruklino komandos pasiūlymą. „Rockets“ įsipareigojo tam pačiam ketverių metų 37 milijonų JAV dolerių vertės kontraktui.

„Tai nebuvo sunkus sprendimas. Mes nepaleidžiame žaidėjų, kurie yra geri krepšininkai ir gali mums padėti ateityje“, – kalbėjo „Rockets“ savininkas Leslie Alexanderis.

Kad atlaisvintų vietą lietuviui, „Rockets“ atleis įžaidėją Bobby Browną.

D. Motiejūnas prie „Rockets“ komandos turėtų prisijungti artimiausiu metu. Kadangi pusmetį nežaidė ir pastaruoju metu individualiai dirbo su fizinio rengimo treneriu, 213 cm ūgio žaidėjui dar reikės laiko pajusti komandinio žaidimo ritmą.

Prognozuojama, kad „Rockets“ ekipoje puolėjas veikiausiai nuo suolo keis pagrindinį sunkiojo krašto puolėją Ryaną Andersoną. Kiek anksčiau komandos vyriausiasis treneris Mike`as D'Antoni teigė, jog tikisi, kad lietuvis bus svarbi jo taktinių schemų dalis.

Hjustone D-Mo dabar laukia nauja medicininė patikra. Tik tuomet įsigalios naujoji sutartis. Tiesa, veikiausiai tai lietuviui neturėtų sudaryti problemų, nes prieš sukirsdamas rankomis su „Nets“, D.Motiejūnas nuodugniai buvo tikrinamas Brukline.

„Rockets“ šį sezoną jau sužaidė 20 reguliariojo sezono rungtynių.

Kai tik D. Motiejūnas pateko į NBA 2011-ųjų naujokų biržoje 20-uoju šaukimu, „Rockets“ perėmė teises į lietuvį ir šis lygoje Hjustone debiutavo 2012-aisiais. Per ketverius metus Hjustone D.Motiejūnas iš viso uždirbo 6,6 mln. JAV dolerių neatskaičiavus mokesčių.

Dabar vien per pirmąjį sezoną D-Mo uždirbs apie 9 milijonus JAV dolerių.

Klubui palankus kontraktas

NBA apžvalgininkai nujautė, kad „Rockets“ permuš penktadienį oficialiai su D-Mo sudaryto 37 milijonų kontrakto sąlygas. Beje, „Nets“ nuo liepos 1-osios taip jau neteko trečio žaidėjo.

Naujoji sutartis labai nesuvaržė Hjustono ekipos finansų ir turi užtektinai saugiklių dėl 26 metų puolėjo sveikatos.

Du pirmieji šio sandorio metai bus garantuoti, nes D. Motiejūnas anksčiau jau atmetė „Rockets“ pasiūlymą, kurio vertė siekė apie 7-8 milijonus per metus, bet po kiekvieno sezono Hjustono ekipa tada būtų pasilikusi teisę spręsti lietuvio ateitį komandoje.

Dabar tokią galimybę „Rockets“ pasilieka po dviejų sezonų. Tiesa, sutartyje numatyta daug saugiklių dėl D. Motiejūno nugaros, kuri kėlė daugiausiai problemų lietuviui siekiant pasirašyti naują kontraktą.

Pavyzdžiui, iki sausio 10-osios klubas įsipareigoja sumokėti D-Mo 5 milijonus JAV dolerių ir jei viskas bus gerai, D. Motiejūnas likusią sezono dalį gaus dar 3,5 milijono.

Taip pat 2016-2017 metų sezono pabaigoje klubas galės nuspręsti, ką su Donatu daryti 2017-2018 metų sezoną.

Iki kovo 1-osios „Rockets“ turės nuspręsti, ar įsipareigoti lietuviui dar ir 2017-2018 metų sezonui, garantuojant aukštaūgiui 9 milijonus JAV dolerių.

2018-ųjų ir 2019-ųjų vasarą „Rockets“ galės nutraukti sutartį ir nesumokėję D.Motiejūnui kompensacijos pasakyti „sudie“. Tiesa, kiekvieną vasarą dėl ateities NBA komandos turės apsispręsti iki liepos 7-osios.

Tiesa, kadangi pavėlavo susitarti iki lapkričio 23-osios, „Rockets“ iki šio sezono pabaigos negalės Donato išmainyti kitai komandai. Be to, visus metus prieš imdamiesi mainų „Rockets“ turės gauti lietuvio sutikimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt