Sportas

2016.12.02 23:53

U. Boltas ir A. Ayana – geriausi 2016 metų pasaulio lengvaatlečiai

ELTA 2016.12.02 23:53

Jamaikietis Usainas Boltas ir etiopė Almaz Ayana pripažinti geriausiais 2016 metų pasaulio lengvaatlečiais. Tai buvo paskelbta penktadienį Monake vykusios Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) apdovanojimų ceremonijos metu.  

U. Boltas geriausiu pasaulio lengvaatlečiu tapo rekordinį šeštąjį kartą. Anksčiau jis laureatu tapo penkis kartus iš eilės nuo 2008 iki 2013 metų. 30-metis sprinteris šiais metais apgynė olimpinio čempiono titulą 100, 200 m rungtyse bei estafetėje 4 po 100 m. Iš viso jo sąskaitoje yra jau net devyni olimpiniai aukso medaliai.

„Gyvenu tuo momentu, kuomet ateinu į stadioną ir girdžiu didelį triukšmą. Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės buvo išskirtinės, – sakė U. Boltas, kuriam apdovanojimą įteikė IAAF prezidentas Sebastianas Coe. – Viena iš svarbiausių priežasčių, dėl ko aš dar tęsiu karjerą, yra sirgaliai, kurie neleidžia man pasitraukti. Turiu jiems padėkoti“.

A. Ayana šiemet turėjo rekordais paženklintus metus. 10 km distanciją greičiausiai istorijoje nubėgusi birželio mėnesį, vėliau etiopė triumfavo olimpinėse žaidynėse ir dar kartą pagerino pasaulio rekordą – 29 min. 17,45 sek. Taip pat ji pridėjo olimpinę bronzą 5000 m distancijoje.

A. Ayana tapo trečiąja etiope, tapusia geriausia planetos lengvaatlete.

„Neturiu žodžių, kuriais apibūdinčiau, kaip šiuo metu jaučiuosi. Esu nustebusi ir laiminga“, – sakė bėgikė, kuriai prizą įteikė Monako princas Albertas II.

Kylančios žvaigždės nominacijoje nugalėjo Kanados sprinteris Andre Grasse ir Belgijos septynkovininkė Nafissatou Thiam.