Sportas

2016.12.02 17:05

L. Pilibaitis ir M. Žaliūkas palieka Vilniaus „Žalgirį“

BNS 2016.12.02 17:05

Pasibaigus sezonui Vilniaus „Žalgirio“ sudėtyje įvyko permainos. Artėjančiame sezone nepamatysime trijų futbolininkų, kurie praėjusiame sezone atstovavo Lietuvos čempionams. Su komanda atsisveikino ir trys jauni futbolininkai, kurie šiais metais buvo skolinami kitoms ekipoms.

Sostinės ekipa atsisveikino su lietuviais Linu Pilibaičiu ir Mariumi Žaliūku bei legionieriumi iš Kroatijos Marinu Matošu. Su pastaruoju futbolininku sutartis buvo nutraukta abipusiu susitarimu, su likusiais – nepratęstos.

Taip pat „Žalgirį“ paliko 19-mečiai Edvinas Baniulis, Lukas Valvonis ir 21 metų Darius Kazubovičius.

L. Pilibaitis klube rungtyniavo nuo 2014-ųjų ir jau pirmame sezone pretendavo tapti rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Visgi, paskutiniame ture į rungtynes neatvykus Gargždų „Bangai“, 31-erių kretingiškis, 17 kartų pasiuntęs kamuolį į vartų tinklą, neturėjo galimybės pakovoti su 19 įvarčių pelniusiu „Šiaulių“ puolėju Niko Tokičiumi.

Pernai A lygos pirmenybėse L. Pilibaitis pelnė 16 įvarčių, o šiais metais pasižymėjo 9 kartus. Iš viso per trejus metus „Žalgiryje“ L. Pilibaitis sužaidė 114 rungtynių, įmušė 53 įvarčius bei atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Kartu su komanda 31 metų futbolininkas tris kartus tapo Lietuvos čempionu, iškovojo keturias Lietuvos futbolo federacijos taures ir tris Supertaures.

33-ejų M. Žaliūkas ir 27-erių M. Matošas „Žalgirio“ gretas papildė 2016 m. pradžioje. Po dešimties Škotijoje ir Anglijoje praleistų sezonų į Lietuvą sugrįžęs M. Žaliūkas šiais metais žaidė 18-oje mačų ir įmušė vieną įvartį. Aukščiausios lygos pirmenybėse patyręs futbolininkas sužaidė 11-oje rungtynių.

Iš Kroatijos pirmenybėse žaidžiančios „Istra 1961” ekipos į „Žalgirį” atvykęs M. Matošas Lietuvos čempionų sudėtyje sužaidė 28-erias rungtynes, per kurias pelnė 4 įvarčius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. A lygoje saugas per 22 susitikimus pasižymėjo 3 sykius.

L. Valvonis praėjusio sezono pradžioje rungtyniavo „Žalgirio B“ ekipoje, o vėliau buvo paskolintas septintą vietą Lietuvos čempionate užėmusiam Utenos „Uteniui“. Antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje 19-metis gynėjas per 13 mačų pelnė 2 įvarčius, o A lygoje per 8-erias rungtynes nepasižymėjo.

Luko bendraamžis E. Baniulis prieš kelis metus sulaukė ne vienos progos pasireikšti „Žalgirio“ starto sudėtyje, tačiau vėliau jaunąjį puolėją persekiojo traumos ir jis viso savo potencialo taip ir nepademonstravo. Praėjusio sezono LFF Pirmoje lygoje futbolininkas per 11 rungtynių pasižymėjo kartą.

Savo ruožtu „Žalgiriui“ priklausęs puolėjas D. Kazubovičius šį sezoną buvo paskolintas Rygos FS ekipai. 21 metų futbolininkas Latvijos čempionate per 20 susitikimų pelnė vieną įvartį bei kartą rezultatyviai asistavo komandos draugui.

„Žalgiris“ dėkoja futbolininkams už bendradarbiavimą ir linki jiems didžiausios sėkmės tolimesnėje karjeroje.

Pasibaigus sezonui šalies čempionai ne tik atsisveikino su kelias futbolininkais, bet ir pratęsė sutartis su gynėjais Donovanu Slijngardu ir Linu Klimavičiumi. Gruodžio mėnesį klubas paskelbs ir apie kitus pokyčius komandos sudėtyje.