Sportas

2016.12.02 08:54

„Rockets“ nenori paleisti D. Motiejūno į Brukliną – planuoja naują pasiūlymą

DELFI.lt2016.12.02 08:54

Hjustono „Rockets“ klubas nenori paleisti Donato Motiejūno. Nors klubo direktorius Darylas Morey pripažįsta, kad 25-erių lietuvis artimiausiu metu turi sulaukti Bruklino „Nets“ pasiūlymo pasirašyti kontraktą, jis užsimena, kad „Rockets“ savo ruožtu ketina pateikti savo variantą ir pranokti konkurentus. Visgi to padaryti klubas negali, kol nežino, kokio solidumo pasiūlymo aukštaūgis sulauks iš „Nets“.

Kaip ketvirtadienį paskelbė žurnalistas Adrianas Wojnarowski, ilgai niekur nežaidęs D. Motiejūnas netrukus gali sulaukti pasiūlymo iš Bruklino klubo, kuris turi pakankamai pinigų algų kepurėje.

„Rockets“ vadovas D. Morey patvirtino, kad D. Motiejūnas iš „Nets“ oficialaus pasiūlymo gali sulaukti jau penktadienį.

Jei taip nutiks, Hjustono klubas turės lygiai tris paras, per kurias galės pateikti analogišką arba geresnį variantą . Jeigu „raketos“ to nepadarytų, D. Motiejūnas oficialiai taptų „Nets“ žaidėju ir „apriboto laisvojo agento istorija“ būtų baigta.

„Mes esame dideli Donato gerbėjai. Ir vis dar tikimės jį matyti komandoje. Tačiau kol nesužinosime, koks yra oficialus pasiūlymas, negalime numanyti, kokio dydžio sutartis tai bus“, – „Houston Chronicle“ cituoja D. Morey.

Kad D. Motiejūną norėtų matyti Hjustone, tikina ir klubo treneris Mike‘as D‘Antoni.

„Mes tikrai tikimės, kad susitarti dar pavyks. Mums D. Motiejūnas patinka ir kaip žaidėjas, ir kaip žmogus. Tačiau mes turime pamatyti, koks tai bus pasiūlymas, o tada D. Morey priims sprendimą, kuris bus geriausias klubui“

Visgi sprendimas priklausys nuo to, koks bus „Nets“ pasiūlymas. Kol kas žinios apie tai yra vien spekuliacijos, tačiau beveik neabejojama, kad D. Motiejūnas Brukline turėtų gauti garantuotą kontraktą bent dviems sezonams.

Abejotina ir tai, ar pats D. Motiejūnas norėtų pasilikti Hjustone. Visai neseniai jis atmetė „Rokcets“ pasiūlymą, kurio vertė siekė 7 milijonus JAV dolerių, tačiau garantuotas buvo tik vienas sezonas komandoje – kiekvienam čempionatui pasibaigus „Rockets“ vadovai būtų pasilikę teisę spręsti, ar lietuvį verta toliau laikyti ekipos sudėtyje.

Kad D. Motiejūno sveikatos būklė yra gera, patvirtino ESPN žurnalistas Marcas Steinas, antot kurio, „Nets“ klubas yra patenkintas lietuvio medicinine apžiūra.

Pažymėtina, kad „Nets“ su apribotais laisvaisiais agentais pastaruoju metu nesisekė. Bruklino ekipa vasarą susitarė su Allenu Crabbe dėl 75 mln. JAV dolerių vertės kontrakto, tačiau „Trail Blazers“ klubas šį pasiūlymą „permušė“ ir krepšininkas liko Portlande.

Panašiai „Nets“ vadovams ir derybininkams nutiko ir su Tyleriu Johnsonu. 50 mln. JAV dolerių sutarties pasiūlymą viršijo Majamio „Heat“ komanda.

NBA lygoje šiuo metu yra šešios komandos, turinčios laisvų pinigų ir galinčios pasiūlyti lietuviui naują kontraktą. Tai Denverio „Nuggets“, Filadelfijos Sixers“, Minesotos „Timberwolves“, Jutos „Jazz“, Fynikso „Suns“ ir minėta „Nets“.

Visgi, nepaisant visų teorinių pasiūlymų, paskutinis ėjimas šioje situacijoje turėtų priklausyti Hjustonui, kuriam vis dar priklauso apribotas laisvasis agentas D-Mo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt