Sportas

2016.12.01 18:38

Iš JAV atkeliavęs M. Petravičius vėl apsivilko „Lietuvos ryto“ aprangą

„Siemens“ arenoje trečiadienio vakarą Marijonas Petravičius vėl mėtė į krepšį. Šioje arenoje jis yra pataikęs šimtus metimų bei šimtus kartų atkovojęs kamuolį, kai „Lietuvos rytas“ keliavo per šviesiausius metus klubo istorijoje. „Smagu“, – sakė iš JAV atkeliavęs M.Petravičius, pasirodęs per Europos taurės rungtynių pertrauką metimų konkurse.

M. Petravičius buvo „Lietuvos ryto“ uola po krepšiu, kai Vilniaus komanda dar žaidė Eurolygoje, o 2009 metais laimėjo ne tik LKL aukso žiedus, bet ir Europos taurę.

Tačiau prieš ketverius metus dėl staiga užklupusios plaučių mikroembolijos jis anksti baigė karjerą ir su šeima nutūpė žmonos gimtinėje Jungtinėse Valstijose.

Domisi verslo investicijomis

Petravičiai – Marijonas ir Bernadette – bei jų septynerių metų sūnus Marijonas Blake'as ir ketverių metų dukra Viktorija yra įsikūrę Tuksone – Vilniaus dydžio Arizonos mieste netoli nuo Meksikos sienos.

Arizonoje M. Petravičius paniro į nekilnojamojo turto investicijas. 1999–2003 m. Pietų Karolinos universitete verslo ir rinkodaros studijas baigęs žemaitis net ir po mokslų domėjosi investicijomis, tad verslo klausimais konsultuoja ir kitus.

„Visada tuo domėjausi. Tam baigiau verslo ir rinkodaros mokslus. Bet ir nuo krepšinio nenutolau“, – sakė M. Petravičius.

Jis pasižiūri krepšinio rungtynes, bet tai daro nereguliariai – NBA naujokų, Domanto Sabonio ir Mindaugo Kuzminsko, dar nėra matęs. Krepšinio alkį labiau padeda malšinti savo malonumui priimtos pareigos treniruoti šešiolikmečius Tuksono vaikinus.

„Kartais pažaidžiu su savo jaunimo komanda, bet nieko rimto, – pasakojo M. Petravičius. – Ilgesys krepšiniui jaučiasi – todėl ir dirbu su jaunimu. Per varžybas galiu vėl pajusti rungtynių suteikiamą adrenaliną, prisiminti treniruočių procesą.“

Liga gyventi nebetrukdo

Vokietijoje, Belgijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Italijoje ir Rusijoje rungtyniavęs M.Petravičius savo karjerą baigė anksčiau nei norėjo, kai būdamas 33-ejų dėl per 2011 metų Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje prasiveržusios plaučių mikroembolijos baigė žaidėjo karjerą.

Dabar ši reta liga, kurios metu pavojingai užsikimšusios kraujagyslės sutrikdo kraujotaką, M. Petravičiui rūpesčių nebekelia. „Viskas tvarkoje, reikia kartais užsukti pas gydytojus pasitikrinti, bet gyventi, keliauti ar skristi lėktuvu netrukdo“, – teigė M. Petravičius.

Rūpinasi odontologijos klinika

Į Lietuvą M. Petravičius su šeima įprastai sugrįžta vasarą, o žiemą, kaip pats juokauja, „geriau šildytis Arizonoje“. Tačiau šįkart be pasimatymų su artimaisiais bei draugais, gimtinėje M. Petravičius turėjo ir kitų reikalų.

Buvęs krepšininkas yra odontologijos klinikos, kurioje dirba ir jo sesuo, savininkas.

Be to, 209 cm ūgio žemaitis iš Kaltinėnų Lietuvoje vėl gavo progą prisiliesti prie krepšinio kamuolio. Kartu su buvusiais „Lietuvos ryto“ krepšininkais – Martynu Purliu, Kęstučiu Šeštoku, Andriumi Giedraičiu ir Andriumi Šležu – bei specialiosios olimpiados jaunimu jis trečiadienį mėtė į krepšį „Siemens“ arenoje, kurioje vyko Europos taurės turnyro rungtynės tarp „Lietuvos ryto“ ir Bilbao „Retabet“ klubų.

Patiko Artūras Gudaitis

Vilniaus krepšininkai pasiekė svarbią pergalę 83:71, o M. Petravičius turėjo progą pasižiūrėti, kaip po krepšiais atrodo jo įpėdiniai sostinės klube.

„Artūras Gudaitis kovoja labai gerai. Ne tik nori įmesti taškų, bet ir puikiai kovoja dėl kamuolių, – apie 11 taškų trečiadienį pelniusį ir 16 kamuolių atkovojusį A. Gudaitį sakė M. Petravičius. – Jis paliko man įspūdį – nebijo kontakto.“

A. Gudaičio žaidimas kai kuriems krepšinio specialistams primena M. Petravičių, kuris irgi mėgo plačiais pečiais pasistumdyti po krepšiais ir buvo ypač pavojingas baudos aikštelėje.

Tiesa, pats M. Petravičius nuo palyginimų išsisuko. „Nežinau, tai jūs turite pasakyti – aš pats nesu matęs savęs žaidžiančio“, – juokėsi buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas.

Paviešėjęs dvi savaites Lietuvoje, jis iškeliauja atgal į kitą Atlanto pusę, bet, kas ten žino, ar ilgam.

„Dabar su žmona darbuojamės Amerikoje, bet nesame nusprendę, kad ten ir liksime, – sakė M. Petravičius. – Esame atviri galimybei sugrįžti į Lietuvą.“