Sportas

2016.12.01 15:15

R. Kurtinaitis – apakęs: tokioje situacijoje dar nesu buvęs

DELFI.lt2016.12.01 15:15

Liepos pabaigoje Dmitrijaus Gerasimenkos iššūkį priėmęs ir prie „Red October“ klubo vairo stojęs Rimas Kurtinaitis Italijoje neišdirbo nė pusės sezono. Likęs be darbo 56-erių treneris italų spaudai prisipažino, kad Italijoje įgyta patirtis jam buvo išskirtinė.

„Per savo karjerą nesu buvęs tokioje situacijoje, – italų portalui „La Gazzetta dello Sport“ pasakojo lietuvis. – Man atvykus į komandą, buvo kalbama apie dviejų metų projektą. Aš stengiausi iš visų jėgų, bet kažkodėl niekas nepavyko.

Problema buvo grynai techninė: mūsų tiesiog buvo per mažai – net negalėjome treniruotis penkiese prieš penkis. Be to, aš taip ir nežinojau komandos biudžeto.“

Paskubomis sudėtį, į kurią pasikvietė ir jaunąjį gynėją iš Lietuvos Vaidą Kariniauską, surinkęs R. Kurtinaitis ilgai ieškojo pergalių kelio ir jau buvo įsibėgėjęs, tačiau vėliau krito į duobę.

Kantu ekipai pralaimėjus penkerias rungtynes iš eilės, klubas paskelbė atsisveikinantis su treneriu. Visgi jo agentas pareiškė, kad darbo Italijoje neapsikentęs atsisakyti nusprendė pats Rimas.

„Red October“ (2/7) komandos, kuri Italijos čempionate užima priešpaskutinę 15-ą vietą, vairą iš lietuvio laikinai perims jo asistentu dirbęs Kirilas Bolšakovas.

„Aš norėčiau padėkoti Rimui už tai, kiek daug jis man papasakojo apie krepšinį. Tačiau metas keistis. Aš nežinau, kodėl sistema neveikė, galbūt mūsų sudėtis buvo netinkama jo idėjų įgyvendinimui. Tačiau negaliu pasakyti nieko blogo apie jį, jis puikiai supranta situaciją.

Žinau, kaip jis suvokė nesėkmių svarbą, kaip jis negalėjo miegoti. Dėkoju jam už profesionalų požiūrį ir už tai, kad jis vertino klubą bei jo istoriją“, – trečiadienį žurnalistams aiškino D. Gerasimenka.

Pažymėtina, kad R. Kurtinaitis darbo neteko jau antrą kartą per šiuos metus. Pavasarį išsiskyrė lietuvio ir Maskvos srities „Chimki“ komandos, kurioje jis dirbo ne vienus metus, keliai. Su Rusijos milijonieriais lietuvis dusyk (2012 ir 2015 m.) tapo Europos taurės turnyro laimėtoju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.