2021.12.09 06:50

Valančiūno ir Jokičiaus akistatoje – lietuvio išplėštas pratęsimas ir serbo triumfas jame

LRT.lt2021.12.09 06:50

Jonas Valančiūnas sugebėjo išplėšti pratęsimą, tačiau galiausiai jame teko pripažinto Nikola Jokičiaus vedamos Denverio „Nuggets“ (12-12) komandos pranašumą.

Lietuvio atstovaujamas klubas Naujojo Orleano „Pelicans“ (7-20) klubas 114:120 (33:35, 24:29, 20:16, 28:25, 15:9) neatsilaikė prieš „Nuggets“ ir trigubą dublį pelniusį N. Jokičių.

Serbų milžinas buvo sunkiai įkandamas riešutas J. Valančiūnui ir per 36 minutes pelnė 39 taškus(17/20 dvit., 0/3 trit., 5/9 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvi perdavimų.

Tuo tarpu pats lietuvis taip pat sužaidė antras pagal rezultatyvumą savo sezono rungtynes. J. Valančiūnas įmetė 27 taškus (11/19 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud. met), atkovojo 11 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus blokavo varžovų metimą ir 3 sykius suklydo.

Lietuvis ketvirtojo kėlinio pabaigoje sukūrė gražų epizodą. Likus žaisti 17 sekundžių „Nuggets“ pirmavo 105:103, o Naujojo Orleano ekipa turėjo kamuolį savo rankose. Devonte Grahamas paleido nesėkmingą dvitaškį, tačiau J. Valančiūnas atkovojo kamuolį puolime ir išlyginęs rezultatą išplėšė pratęsimą.

Tačiau jame N. Jokičius suvertė 11 taškų iš eilės ir taip paklojo pamatus „Nuggets“ pergalei.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 27, Herbertas Jonesas 19, Brandonas Ingramas 16, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 15, Joshas Hartas ir Devonte Grahamas po 12 taškų.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 39, Willas Bartonas 20, Monte Morrisas 11, Aaronas Gordonas ir JaMychalas Greenas po 10 taškų.