2021.12.08 23:54

„Barcelona“ atsisveikino su Čempionų lyga, Prancūzijos čempionai keliauja toliau

LRT.lt2021.12.08 23:54

Trečiadienį sužaistos penkerios UEFA Čempionų lygos rungtynės Miunchene, Lisabonoje, Mančesteryje, Zalcburge ir Volfsburge, o vienas mačas Bergame neįvyko dėl gamtos išdaigų. Su elitiniu futbolo turnyru šiam sezonui atsisveikino naują erą su Xavi sunkiai pradedanti „Barcelona“.

E grupės rungtynėse Miunchene katalonams reikėjo tik pergalės, tačiau pasiekti ją šansų iš esmės nebuvo. „Bayern“ ekipa, jau anksčiau užsitikrinusi pirmąją virtą grupėje, į aikštę metė stipriausią sudėtį ir pasiekė nesunkią pergalę 3:0 (2:0).

Nuo mačo pražios geriau atrodę Vokietijos čempionai ilgai medžiojo įvartį, o ir krito jis gana kurioziškai po Thomaso Mullerio smūgio galva 34-ąją minutę.

Bet jau po 9 minučių Leroy`us Sane užtaisė tokią galingą patranką iš maždaug 30 metrų atstumo, kad Marcas-Andre ter Stegenas neturėjo jokių šansų.

Antrasis kėlinys klostėsi kur kas ramiau, katalonai prie varžovų vartų nesukūrė iš esmės nieko, o trečiąjį įvartį 62 min. pelnė Jamalas Musiala.

Kitose grupės rungtynėse Lisabonoje vietos „Benfica“ iškovojo pergalę 2:0 (2:0) prieš Kijevo „Dinamo“ futbolininkus ir žengė į atkrintamąsias.

Romanas Jeremčiukas pasižymėjo jau 16-ąją minutę, Gilberto – 22-ąją.

„Benfica“ ekipai šiame mače reikėjo pasiekti pergalę ir sulaukti bent lygiųjų Miunchene.

„Barcelona“ ekipa į Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas pastarąjį kartą buvo nepatekusi dar 2000–2001 m. sezone.

F grupėje sužaistos tik vienerios rungtynės, mat mačas Bergame tarp vietos „Atalanta“ ir „Villarreal“ dėl labai stipraus sniego nukeltos į ketvirtadienį.

„Manchester United“ ekipa jau buvo užsitikrinusi pirmąją vietą grupėje, tad paskutinėse rungtynėse į aikštę buvo išleista gana eksperimentinė sudėtis.

Ralfui Rangnickui nepavyko Čempionų lygoje su nauja komanda debiutuoti pergale – mačas su Berno „Ypung Boys“ baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:1).

Masonas Greenwoodas jau 9 min. išvedė šeimininkus į priekį, bet 42 min. rezultatą išlygino Fabianas Riederis.

Šveicarijos ekipa iš 5 grupėje surinktų taškų net 4 iškovojo prieš „Manchester United“, kurią įveikė pirmosiose rungtynėse namie 2:1. Kad ir kaip ketvirtadienį pasibaigs mačas Bergame, Šveicarijos ekipa grupėje liks paskutinė.

G grupė prieš paskutinį tura buvo itin atvira, čia visos keturios komandos galėjo patekti į kitą etapą – joms reikėjo tiesiog laimėti savo rungtynes. Galiausiai į kitą etapą žengė „Salzburg“ ir „Lille“.

Austrijos čempionė „Salzburg“ komanda savo aikštėje 1:0 (1:0) įveikė „Sevilla“ vienuolikę ir užėmė grupėje antrąją vietą.

50-ąją minutę įvartį pelnė 21-erių šveicaras Noah Okaforas.

Neilgai trukus „Sevilla“ ekipa aikštėje liko be vieno žaidėjo. Joanas Jordanas gavo pirmąją geltoną kortelę 56-ąją minutę, o 64-ąją išvydo ir antrąją, palikdamas savo komandą žaisti mažumoje.

Grupės nugalėtojais tapo Prancūzijos čempionai „Lille“ futbolininkai, išvykoje 3:1 (1:0) įveikę „Wolfsburg“ ekipą iš Vokietijos.

Burakas Yilmazas įmušė pirmąjį įvartį jau 11-ąją rungtynių minutę, o pergalę įtvirtino Jonathano Davido įvartis 72-ąją min. Po šešių minučių dar pasižymėjo ir Angelis Gomezas.

„Wolfsburg“ ekipa skirtumą sumažino tik mačo pabaigoje, kai 89 min. įvartį pelnė Renato Steffenas.

Prancūzijos čempionai sezoną Čempionų lygoje pradėjo itin prastai, iškovodami vos 2 taškus per pirmus 3 mačus, bet antrajame rate pasiekė visas 3 pergales.

„Lille“ pastarąjį kartą Čempionų lygos atkrintamosiose žaidė 2010–2011 m. sezone, o „Salzburg“ tai bus debiutas atkrintamosiose.