2021.12.08 18:50

Skambi pergalė: „Lietkabelis“ Europos taurėje skėlė antausį grupės lyderei „Joventut“

LRT.lt2021.12.08 18:50

Panevėžio „Lietkabelio“ (3-3) krepšininkai pasiekė puikią pergalę Europos taurės turnyre, kur namuose 87:77 (20:13, 21:24, 18:12, 26:28) įveikė iki šio mačo A grupės viršinėje buvusią Badalonos „Joventut“ (4-2) ekipą.

Nuo rungtynių pradžios „Lietkabelis“ primetė svečiams savo žaidimą ir neleido lengvai šeimininkauti savo baudos aikštelėje. Tai privertė Ispanijos ekipą mesti jiems neįprastai daug tritaškių, bet pradžioje „Joventut“ tai puikiai sekėsi.

Iš pirmųjų 10-ies tritaškių varžovai įmetė 5 ir tai leido nuolat būti šalia šeimininkų, kurie atsiliekančiųjų vaidmenyje trumpai buvo tik pačioje mačo pradžioje.

„Lietkabeliui“ pavyko iš žaidimo išjungti vieną didžiausių „Joventus“ žvaigždžių Ante Tomičių, kuris pelnė tik 7 taškus.

Nora panevėžiečiams labai prastai krito tritaškiai (8/22), tačiau šeimininkai tai kompensavo kieta kova po krepšiais. „Lietkabelio“ krepšininkai puolime atsikovojo net 12 kamuolių, o bendrai kovą po lenta laimėjo 33:24.

Rezultatyviausią mačą karjeroje Europos taurėje sužaidė Vytenis Lipkevičius, pataikęs tris tritaškius. Jis pirmoje mačo pusėje buvo stabiliausias Panevėžio ekipos žaidėjas. Gynėjui Nikola Radičevičiui pritrūko tik vieno rezultatyvaus perdavimo iki dvigubo dublio.

Ketvirtajame kėlinyje, kai „Joventut“ bandė kabintis į rungtynes, tritaškį smeigė Gediminas Orelikas, iki to momento prametęs visus šešis metimus ir buvęs be taškų. Netrukus „Lietabelio“ lyderis iš toli pataikė darsyk, o ketvirtajame kėlinyje iš viso pelnė 8 taškus.

Likus septynioms minutėms „Joventut“ trumpą atkarpą laimėjo 9:0 ir priartėjo iki 68:77. Tačiau „Lietkabelis“ po minutės pertraukėlės pagaliau pelnė taškus, o netrukus dvi technines pražangas gavo Pau Ribas, turėjęs palikti aikštę ir taip padovanojęs varžovams lengvus taškus.

Po V. Lipkevičiaus baudų metimų „Lietkabelis“ darsyk atitrūko iki 82:70, taip galutinai palauždamas varžovus. Skirtumas galėjo būti didesnis, bet sulig rungtynių pabaigos sirena tritaškį iš savo aikštės pusės įmetė Pepas Busquetsas.

„Lietkabelis“ su 87 taškais Europos taurėje tapo komanda, įmetusi daugiausiai taškų į „Joventut“ krepšį.

„Lietkabelis“: P. Kalaitzakis (4/5 dvit., 0/3 trit., 8/8 baud., 6 atk. kam.) 16, V. Lipkevičius (3/4 trit., 5 atk. kam.) 14, N. Radičevičius (5/7 dvit., 9 rez. perd., 21 naud. bal.) 12, G. Maldūnas ir K. Žemaitis po 9, G. Orelikas (2/6 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir D. Gagičius po 8.

„Joventut“: P. Ribas (3/7 trit.) 15, B. Paulas (3/9 trit.) ir G. Vivesas po 11, P. Busquetsas 9.