Sportas

2016.11.30 15:54

D. Gerasimenka išmetė R. Kurtinaitį iš trenerio posto

DELFI.lt 2016.11.30 15:54

Kantu „Red October“ klubo vairą tik vasaros pabaigoje perėmęs ir paskubomis sudėtį surinkęs Rimas Kurtinaitis ilgai Italijoje neužsibuvo. Po penkių pralaimėjimų iš eilės italų ekipos savininkas Dmitrijus Gerasimenko nusprendė atsisveikinti su 56-erių metų treneriu iš Lietuvos.

„Red October“ (2/7) komandos, kuri Italijos čempionate užima priešpaskutinę 15-ąją vietą, vairą iš lietuvio perims Kirilas Bolšakovas.

„Aš norėčiau padėkoti Rimui už tai, kiek daug jis man papasakojo apie krepšinį. Tačiau metas keistis. Aš nežinau, kodėl sistema neveikė, galbūt mūsų sudėtis buvo netinkama jo idėjų įgyvendinimui. Tačiau negaliu pasakyti nieko blogo apie jį, jis puikiai supranta situaciją. Žinau, kaip jis suvokė nesėkmių svarbą, kaip jis negalėjo miegoti. Dėkoju jam už profesionalų požiūrį ir už tai, kad jis vertino klubą bei jo istoriją“, – žurnalistams aiškino komandos vadovas.

Žinią apie tai, kad R. Kurtinaitis artimiausiu metu gali būti atleistas iš trenerio pareigų, dar antradienį išplatino „La Gazzetta dello Sport“ pranešė. Buvo pranešama, kad lemiamomis lietuviui rungtynėmis gali tapti savaitgalio mačas su Varezės „Openjobmentis“.

Visgi kantrybe nepasižymintis rusas apsisprendė anksčiau, nors dar trečiadienio rytą klubo prezidentės pareigas einanti jo žmona Irina Gerasimenko teigė, kad Kantu kolektyvas visiškai pasitiki specialistu iš Lietuvos.

„Mes visiškai pasitikime Rimu, jo patirtimi. Dabar mūsų svarbiausias tikslas – išlikti vieningiems, dirbti toliau ir laimėti svarbias rungtynes prieš Varezės komandą, negalvojat, kas nutiks pralaimėjimo atveju. Pakartosiu, kad mes visiškai pasitikime treneriu, o vilčių nepateisino kai kurie mūsų pirkti žaidėjai“, – kalbėdama su „La Provincia“ tvirtino I. Gerasimenko.

Pažymėtina, kad R. Kurtinaitis darbo netenka jau antrą kartą per šiuos metus. Pavasarį išsiskyrė lietuvio Maskvos srities „Chimki“ komandos, kurioje jis dirbo ne vienus metus, keliai.

Prieš sukirsdamas rankomis su neprognozuojamu charakteriu garsėjančiu ir į klubo trenerių darbą mėgstančiu kištis D. Gerasimenka, R. Kurtinaitis tvirtino, kad šis baubas jo visiškai nebaugina.

„Manęs tai negąsdina. Mes radome bendrą kalbą. Pasakiau griežtai, kad jo tikrai neleisiu į aikštę, net jei jis labai norės. Abu skaniai pasijuokėme. Apskritai D. Gerasimenkos užmojai – dideli. Jis didžiulis krepšinio entuziastas. Man labai patinka, kai klubas išsikelia maksimalius tikslus. Jis nori greitai tapti Italijos čempionu. Tą padaryti per trumpą laiką labai sudėtinga, bet Kantu komanda kitą sezoną tikrai gali užimti kur kas aukštesnę vietą nei praėjusį, kai liko vienuolikta.

Kelti uždavinį užimti, tarkim, aštuntą vietą irgi nerimta, reikia kilti aukščiau. D. Gerasimenka sutiko, kad nuo šio momento be mano žinios nekvies nė vieno žaidėjo. Komandą komplektuosime kartu“, – Krepšinis.lt liepos pabaigoje sakė R. Kurtinaitis, tačiau jo vizijoms išsipildyti nebuvo lemta.