Sportas

2021.12.08 12:41

LFF vadovai užstojo Ivanauską konflikte su žaidėjais: futbole nepakeičiamų nėra

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.12.08 12:41

„Daugiau buvo noras tęsti pradėtus darbus, o žiūrint į rinką, tai nelabai ir buvo kažkokių variantų. Realių kandidatų iš užsienio nebuvo“, – apie sprendimą Lietuvos futbolo rinktinės trenerio poste palikti Valdą Ivanauską kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Vienas iš LFF vadovų užsiminė, kad jo pagrindinė mintis buvo žvalgytis į užsienį, tačiau antradienį Vykdomasis komitetas priėmė kitokį sprendimą – dar vienam ciklui rinktinės žaidimą patikėti 55-erių specialistui.

„Nors rezultatai ir kiti dalykai manęs asmeniškai netenkino, tačiau VK vieningai palaikė trenerio poziciją. Mano mintis buvo ieškoti trenerio iš užsienio.

Kita vertus, treneris kritiškai priėmė tam tikrus dalykus. Ta pirmoji stovykla rugsėjį, kuomet V. Ivanauskas susirgo koronavirusu, tikrai turėjo daug chaoso ir sumaišties. Treneris dabar supranta ir kad su žiniasklaida taip neturėtų bendrauti, kuomet kilo konfliktų.

Kolektyvas susigulėjo, treneris priima tą kritiką, vyksta normalus darbas“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pasakojo E. Stankevičius.

Toks LFF sprendimas turėtų nuliūdinti kelis futbolininkus. Pirmiausia – Modestą Vorobojvą, kuris po rugsėjo mėnesio 15min.lt žurnalistui Mantui Krasnickui į šuns dienas išdėjo V. Ivanauską, šio negalėdamas pavadinti treneriu.

Tačiau LFF prezidentas Tomas Danilevičius nemano, kad toliau bus nesutarimų tarp žaidėjų ir V. Ivanausko, juolab kad rinktinėje atstovaujama Lietuvai, o ne treneriui.

„Buvo nemažos diskusijos dėl trenerio ateities, tačiau išdiskutavę vienbalsiai pabalsavome pratęsti sutartį dar vienam ciklui. Gruodžio 16 bus Tautų lygos burtai ir tuomet kelsime rinktinei tikslus. Kitais metais turėsime kiek kitokį kalendorių, dėl Katare vyksiančio pasaulio čempionate.

Bet noriu pabrėžti, kad ne žaidėjai renkasi trenerį, o federacija. Manau, kad per paskutines stovyklas tiek žaidėjai, tiek trenerių kolektyvas susilipdė ir buvo gera atmosfera. Futbole nėra nepakeičiamų, tik nepakeisti. Reikia galvoti plačiau, treneris turi pasitikėjimą iš LFF. Reikia priminti, kad atstovauti Lietuvos rinktinei yra garbė, o ne žaisti už kažkurį trenerį“, – griežtai kalbėjo T. Danilevičius.

Artimiausiu metu gali keistis V. Ivanausko trenerių štabas. Apie tai užsiminė E. Stankevičius, pabrėžęs, kad toks noras yra iš abiejų pusių.

„Tiek treneris, tiek federacija nori matyti pokyčius. Nedarysime tokios pačios klaidos, kaip su Tomu Ražanausku, kuris dirbo ir asistentu pas V. Ivanauską, ir jaunių rinktinės treneriu, ir vadovavo Alytaus „Dainavos“ klubui. Jam reikės apsispręsti, kur norės dirbti“, – sakė LFF generalinis sekretorius.

2022 metais V. Ivanauskui teks suremti pečius ir su naujuoju LFF techniniu direktoriumi Reinholdu Breu. Pasak E. Stankevičiaus, pastarasis turėtų Lietuvos futbolo pakelti į naują lygį. 51-erių specialistas iš Vokietijos pastarąjį dešimtmetį dirbo Liuksemburge.

„Žinome tokio darbo specifiką ir vietinių specialistų pakankamo lygio neturime, todėl ieškojome užsieniečio. Turėjome gyvą susitikimą Vilniuje su juo, pristatėme savo esamą situaciją, jis buvo mūsų norimas kandidatas. Radome tarpusavio susitarimą, jis žiūri į darbą Lietuvoje, kaip dar vieną iššūkį.

Jis pasižymi pastovumu, turėjo gerus rezultatus dirbant su Liuksemburgo futbolu. Per 10 metų šalis paaugo futbole, Liuksemburgo federacija palankiai atsiliepė apie šį specialistą, jis paliko mums teigiamą įspūdį ir VK susirinkime liko tik formalumas patvirtinti.

Pagrindinis tikslas – leisti jam dirbti. Jis gyvens Lietuvoje, nori mokytis mūsų kalbą, suprasti kultūrą. Į šį specialistą dedame dideles viltis.

Pirmiausiai, tai norime susidėlioti atnaujintą techninį departamentą, kuris bus atsakingas už visas rinktines. Tikimės, kad R. Breu bendradarbiaus su V. Ivanausku ir jaunimo rinktinėmis. Jis taip pat įvertins „Anderlecht“ sistemą, ar tęsime darbą su ja, ar reikės ieškoti kažko kito“, – apie būsimus techninio direktoriaus pareigas pasakojo E. Stankevičius.

R. Breu pakeis iki šiol šioje pozicijoje dirbusį belgą Patricką De Wildę.

Pasak E. Stankevičiaus, pastarajam ne visuomet sekėsi surasti bendrą kalbą su buvusiais rinktinės treneriais. Kalbėdamas apie jo ir Valdo Urbono santykius, LFF generalinis sekretorius užsiminė, kad pradžioje buvo nesusipratimų.

„Jautėsi toks nesaugumo jausmas iš trenerių pusės, kad techninis direktorius gali juos pakeisti jų poste ir t.t. Toks lietuviškas bruožas“, – pasakojo E. Stankevičius.

Naujasis techninis direktorius į Lietuvą turėtų atvykti sausio pirmoje pusėje, o vienas iš jam keliamų tikslų – Lietuvai patekti į FIFA reitingo pirmąjį šimtuką. Su specialistu iš Vokietijos buvo pasirašyta trejų metų sutartis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt