Sportas

2016.11.30 00:01

Olimpinę bronzą atgausianti A. Skujytė: visą laiką ruseno viltis

Robertas Trakys, LLAF2016.11.30 00:01

Teisybė triumfavo. Atėnų olimpiados vicečempionė Austra Skujytė medalių kolekciją papildys dar vienų olimpiniu apdovanojimu – jai atiteks Londono žaidynių bronza.

Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) antradienį paskelbė, kad diskvalifikuojama trečią vietą Londone iškovojusi rusė Tatjana Černova ir anuliuojami jos rezultatai, kuriuos sportininkė pasiekė nuo 2011-ųjų rugpjūčio 15 dienos iki 2013-ųjų liepos 22 dienos. Rusė praras 2011-aisiais iškovotą pasaulio čempionės titulą bei olimpinę bronzą.

Londone T. Černova užėmė trečią vietą, ukrainietė Liudmila Josipenka – ketvirtą, o A. Skujytė – penktą. L. Josipenka už draudžiamų preparatų vartojimą buvo diskvalifikuota dar 2013-aisiais, anuliuojant olimpiniais metais pasiektus jos rezultatus. Tad praėjus ketveriems metams po žaidynių Lietuvos septynkovininkė palypėjo dvejomis pozicijomis aukščiau.

„Sužinojus apie T. Černovos diskvalifikaciją, sukilo džiaugsmo emocijos. Ar nuoskaudų, kad tada nelipau ant prizininkių pakylos nėra? Nebežiūriu atgal, tai jau praeitis – kaip buvo, taip. Smagu, kad tiesa lenda į paviršių“, – pasakojo vėlų antradienio vakarą naujieną sužinojusi A. Skujytė.

Sportininkė nedrįso prognozuoti, ar medalis pasieks ją: būna, kad diskvalifikuojami sportininkai tyčia negrąžina apdovanojimų atsakingoms organizacijoms.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF) dar praėjusiais metais suabejojo T. Černovos dopingo bylų sprendimu. Rusė dėl draudžiamų preparatų vartojimo diskvalifikuota nuo 2009-ųjų rugpjūčio 15 dienos iki 2011-ųjų rugpjūčio 14-osios bei dar dvejiems metams nuo 2013-ųjų liepos 22 dienos. Daugiakovininkė galėjo dalyvauti 2011-ųjų pasaulio čempionate bei po metų vykusiose Londono olimpinėse žaidynėse.

IAAF kreipėsi į CAS dėl keisto T. Černovos diskvalifikacijos periodo dar praėjusiais metais. Po kone metų tylos verdiktas išplatintas tik antradienio vakarą.

„Visai neseniai išsiaiškinau, kad, jei T. Černovą išteisintų, niekas neprivalėtų viešai to paskelbti, nebent pati sportininkė išplatintų tokią informaciją. Pamaniau, nejaugi taip ir nutiko. Bet maža viltelė vis ruseno“, – sakė A. Skujytė.

37-erių Lietuvos sportininkė yra prisipažinusi, kad, jei Londone jai būtų pavykę pasidabinti medaliu, greičiausiai po motinystės atostogų ji nebūtų grįžusi į profesionalųjį sportą.

A. Skujytė siekė prasibrauti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, tačiau Europos čempionate patyrė traumą, o kitąmet planuoja startuoti Europos uždarų patalpų pirmenybėse bei pasaulio čempionate tame pačiame Londone.

Diskvalifikavus T. Černovą 2011-ųjų pasaulio čempionės titulas atiteko tik ką karjerą baigusiai britei Jessicai Ennis-Hill. Ji tapo ir 2012-ųjų olimpine čempione, o sidabrą tąkart iškovojo vokietė Lilli Schwarzkopf.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.