Sportas

2021.12.07 16:26

JAV paskelbus diplomatinį žaidynių boikotą Prancūzija siekia koordinuoto ES atsako

BNS2021.12.07 16:26

Prancūzija antradienį paskelbė sieksianti koordinuoto Europos Sąjungos atsako po Jungtinių Valstijų paskelbto 2022 metų Pekino žiemos olimpiados diplomatinio boikoto.

JAV sprendimas, kuriuo sportininkų dalyvavimas žaidynėse neuždraudžiamas, priimtas po kelis mėnesius trukusių ginčų, kokios poziciją reiktų laikytis dėl vasarį prasidėsiančios olimpiados.

Taikyti diplomatinį boikotą nuspręsta dėl to, ką JAV vadina Kinijos vykdomu uigūrų mažumos genocidu ir kitais žmogaus teisių pažeidimais.

Prancūzija sakė, kad po JAV pranešimo aiškinasi šį klausimą.

„Koordinuosime [veiksmus] Europos lygiu“, – sakė vienas pareigūnas prezidento Emmanuelio Macrono biure.

Sausio 1-ąją Prancūzija pusmečiui perims pirmininkavimą ES. E. Macronas ketvirtadienį spaudos konferencijoje turi išdėstyti savo prioritetus šiam periodui.

„Kai mums kyla susirūpinimas dėl žmogaus teisių, taip ir pasakome kinams“, – sakė minėtas pareigūnas ir pridūrė, kad Prancūzija kovo mėnesį paskelbė sankcijų Kinijai dėl žmogaus teisių pažeidimų daugiausia musulmoniškame Sindziango regione.

Dėl įvažiavimo į Kiniją apribojimų, susijusių su COVID-19, žiemos olimpiadoje vasario 4–20 dienomis tikriausiai dalyvaus nedaug pasaulio lyderių.

Tačiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau priėmė Kinijos lyderio Xi Jinpingo kvietimą.

Kremlius antradienį kritikavo JAV dėl olimpiados diplomatinio boikoto paskelbimo ir sakė, kad žaidynėse turi būti „laisvos nuo politikos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt