Sportas

2021.12.07 16:41

Pilietybių „prekybai“ Gudzinevičiūtė nepritaria, bet palaiko Reed: jie nusipelnė dalyvauti žaidynėse

Paulius Cubera, LRT.lt2021.12.07 16:41

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė palaiko Allison Reed siekį tapti Lietuvos piliete ir su Sauliumi Ambrulevičiumi dalyvauti Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse, nors asmeniškai ir nepritaria vadinamajai pilietybių prekybai.

Po pokalbio apie naujas loterijų įstatymo pataisas antradienį D. Gudzinevičiūtė buvo žurnalistų paklausta ir apie A. Reed pilietybės klausimą.

Spalio pradžioje prezidentas Gitanas Nausėda atmetė amerikietės A. Reed prašymą išimties tvarka suteikti jai Lietuvos pilietybę. Tik tapusi mūsų šalies piliete ji kartu su S. Ambrulevičiumi galėtų atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse kitų metų vasarį.

Kaip LRT.lt sakė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, įteiktas ir antrasis prašymas, tačiau jį kol kas stabdo biurokratinės problemos. Šiuo metu prašymas dėl pilietybės įteiktas tik Migracijos departamentui, jis, surinkęs visus dokumentus, pateiks juos prezidentūrai. Tačiau tam prireikė sportininkų pasų originalų, o čiuožėjai ilgai buvo išvykę į užsienį.

Po to, kai G. Nausėda pasakė „ne“ dėl pilietybės suteikimo A. Reed, Lietuvos pora dalyvavo dviejuose pasaulio „Grand Prix“ varžybų etapuose, iškovojo sidabrą Vengrijoje ir pasiekė neregėtas aukštumas pasaulio reitinge.

„Nebenoriu kalbėti, neįsivaizduoju... Reitingas aukščiausias, medalis, dalyvauta dviejuose „Grand-Prix“ etapuose, ten Lietuvos vardas ir vėl buvo garsiai girdimas. Šiuo metu pasaulio reitinge yra užima 16-oji vieta iš net 130 reitinguotų porų, Europos žemyne yra aštunti. Čia yra neįtikėtina.

Atrodo, kad mes padarėme viską, kas įmanoma. Kalėdos yra svajonių metas, tikiuosi, kad mūsų svajonės išsipildys“, – paklausta, kaip vertina galimybę antrą kartą prisibelsti į G. Nausėdos širdį, atsakė L. Vanagienė.

D. Gudzinevičiūtė irgi teigė palaikanti Lietuvos porą.

„Mano giliai asmenine nuomone prekyba pilietybėmis, kaip vyksta kai kurios valstybėse, man neatrodo labai kilniai. Bet čia mano asmeninė nuomonė.

Jeigu mes kalbame apie dailųjį čiuožimą, jame vienos šalies porų yra didžioji mažuma ir tai gali sau leisti tik pačios didžiausios čiuožimo šalys. Ir net ten atsiranda mišrių porų. Lietuva dabar turi vieną porą grynai lietuvišką, bet ji labai jauna, pasirodytų tikrai prasčiau. Aš tikrai palaikau Saulių Ambrulevičių, jis tikrai nusipelnė dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Juk tai viena pilietybė merginai, kuri galėtų dar ilgai mums atstovauti, gal tai būtų dar viena pora kaip Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas. Būtų šaunu, kad Allison tą pilietybę gautų.

Dailusis čiuožimas yra viena žiūrimiausių ir vaizdingiausių sporto šakų žaidynėse, dar ir ilgiausiai rodoma per TV. Pavyzdžiui, per biatloną kitą kartą tik trumpai pamatai lietuvį ekrane, o dailųjį čiuožimą rodo po kelias minutes, Lietuvos prestižui tai tikrai labai svarbu“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Kaip sakė L. Vanagienė, Lietuvos dailiojo čiuožimo pora artėjantį savaitgalį dalyvaus „Challenger“ serijos varžybose Zagrebe, ten sieks sėkmingai pasirodyti ir dar labiau pagerinti vietą pasaulio reitinge.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt