Sportas

2016.11.29 12:55

Skiriasi R. Meilutytės ir trenerio J. Ruddo keliai

DELFI.lt2016.11.29 12:55

19-metės Londono olimpinės plaukimo čempionės Rūtos Meilutytės karjeroje – netikėtos permainos. Antradienį jos ilgametis treneris Jonas Ruddas pranešė, kad palieka Plimuto koledžą ir keliasi į Airiją.

Tuo pačiu nutrūksta ir bendras jo bei R. Meilutytės darbas, tęsęsis 7 metus.

„Aš labai pasiilgsiu darbo su Jonu, nes per 7 metus kartu tiek daug visko patyrėme“, – išsiskyrimą pakomentavo R. Meilutytė.

Viena didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių Rio de Žaneire laikyta R. Meilutytė Brazilijoje pasirodė ne taip, kaip buvo laukta.

100 m plaukimo distancijoje Londono olimpinė čempionė finišavo septinta, o po tokio rezultato gimtinėje pasipylė kritika, kurios daugiausia teko ją žaidynėms ruošusiam treneriui J. Ruddui. Ne kartą kalbėta apie tai, kad Rūtai būtina keisti plaukimo specialistą, išvykti į JAV, tačiau pati plaukikė ilgą laiką laikėsi pozicijos, kad nieko keisti savo treniruočių sistemoje neketina.

Visgi pats J. Ruddas britų žiniasklaidai jau anksčiau pripažino, kad su Rūta aptarė pasikeitimų galimybę.

„Kai mes išsiskyrėme Rio de Žaneire, Rūta man sakė, kad nenori nieko keisti, kad ji tiki sistema, kad nori likti su manimi ir fizinio parengimo treneriu Parisu Payne‘u. Tai buvo prieš penkias ar šešias savaites ir aš suprantu, kad nuomonė gali pasikeisti per vieną dieną, tačiau nemanau, jog taip nutiktų, – rugsėjo pabaigoje teigė britas. – Mes kalbėjomės ir apie tai, kad egzistuoja galimybė keisti trenerį. Jeigu Rūta norėtų pasikeitimų meto, aš tai puikiai suprasčiau ir gerbčiau jos sprendimą.“

Kaip pakryps įvykių eiga, nebuvo aišku netgi ir spalio pabaigoje. Tuo metu Europoje atostogavusi R. Meilutytė socialiniame tinkle „Instagram“ patalpino nuotrauką ant molo greta Vidurželio jūros, atliekanti sudėtingą jogos pratimą.

Su gerbėjais nuotrauka socialiniuose tinkluose pasidalijusi lietuvė sulaukė gausių pasveikinimų, o puikia plaukikės sportine forma nusistebėjo J. Ruddas, vis dar laukęs susitikimo su savo auklėtine Plimuto koledže.

„Atrodai puikios sportinės formos! Labai nekantrauju tave vėl išvysti“, – parašė R. Ruddas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.