Sportas

2021.12.07 12:56

Paryžiuje – breiko šokėjos Dominikos Banevič sidabro medalis

LRT.lt2021.12.07 12:56

Šis savaitgalis Lietuvos šokėjams – sidabrinis. Medalį į Lietuvą parveža ir Lietuvos breiko čempionė Dominika Banevič – Bgirl Nicka. Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vyko prestižinis turnyras „Battle Pro 2021“, kuriame dalyvavo kviestiniai sportininkai. D. Banevič be didesnių kliūčių atkeliavo iki finalo ir tik finale ją įveikė turnyro šeimininkė Prancūzijos sportininkė Bgirl Kimie, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Aš esu labai patenkinta savo pasirodymu – gerai sušokau“, – iš karto po finalo sakė Bgirl Nicka.

Sidabras jos labai nenuliūdino. Liūdėti neleido ir ta priežastis, kad iki pergalės Prancūzijoje taip pat trūko labai nedaug: „Jau vien būti pakviestai į šį turnyrą – didžiulė garbė. Atvažiavau, pamačiau visus, pasisėmiau tokių varžybų energijos, sulaukiau daugybės palaikymo. Namo grįžtu su ryžtu ir įkvėpimu.“

Nemenką įspūdį Lietuvos šokėjai paliko ir savo pasirodymo išvakarėse stebėtas Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio breiko čempionatas. Nors, kaip Lietuvos čempionė, D. Banevič buvo iškovojusi teisę į jį vykti, tačiau WDSF taisyklės neleido jai startuoti dėl per jauno amžiaus. Asmeniškame laiške mūsų sportininkei WDSF nurodė, kad svarbiausiuose suaugusiųjų turnyruose ji turės galimybę pradėti startuoti nuo 2022 m. – kuomet sukaks penkiolika metų ir kuomet prasidės kvalifikacinės atrankos į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Pirmą kartą WDSF surengto pasaulio čempionato nugalėtojais Paryžiuje tapo JAV ir Japonijos sportininkai. Bboy Victor iš JAV laimėjo vaikinų grupės turnyrą, o Bgirl Ayumi iš Japonijos – merginų grupės varžybas. Vaikinų ir merginų grupėje atitinkamai startavo 101 ir 91 breiko atlikėjas. Kaip minėta, Lietuvos atstovai startavo tik vaikinų grupėje. Bboy M ir Bboy Deni šį kartą neįveikė atrankinių turų ir liko žemiau 32-osios vietos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt