Sportas

2021.12.07 07:52

TOK sako gerbiantis JAV sprendimą taikyti diplomatinį boikotą Pekino olimpinėms žaidynėms

BNS, LRT.lt2021.12.07 07:52

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pirmadienį pareiškė gerbiantis JAV vyriausybės sprendimą taikyti diplomatinį boikotą 2022 metų Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms.

„Vyriausybės pareigūnų ir diplomatų dalyvavimas yra visiškai politinis kiekvienos vyriausybės sprendimas, kurį TOK, laikydamasis politinio neutralumo, visiškai gerbia“, – naujienų agentūrai AFP sakė Komiteto atstovas.

Diplomatinis boikotas tolygus kalibruotam priekaištui Kinijai dėl žmogaus teisių padėties šalyje. Ši priemonė neužkirs kelio varžybose dalyvauti JAV atletams.

Vašingtonas kelis mėnesius intensyviai svarstė, kokios pozicijos laikytis dėl žaidynių, kurias kitų metų vasarį surengs šalis, kaltinama vykdant musulmonų uigūrų „genocidą“ šiaurės vakariniame Sindziango regione.

Pekinas dar nesureagavo į JAV žingsnį, nors anksčiau pirmadienį kinų Užsienio reikalų ministerija grasino imtis „ryžtingų atsakomųjų priemonių“, jei toks boikotas būtų įgyvendintas.

Pasak TOK, amerikiečių vyriausybės sprendimas aiškiai rodo, kad „Olimpinės žaidynės bei atletų dalyvavimas yra už politikos ribų, ir mes tai sveikiname“.

„Pastaraisiais mėnesiais parama atletams ir olimpinėms žaidynėms buvo išreikšta ne kartą, pastarąjį kartą – Jungtinių Tautų rezoliucijoje „Taikaus ir geresnio pasaulio kūrimas pasitelkiant sportą ir olimpinį idealą“, – pabrėžė Komitetas.

Ši rezoliucija buvo priimta visų 193 valstybių narių bendru sutarimu ir bendrai pateikta 173 narių per praėjusią savaitę vykusią JT Generalinės Asamblėjos sesiją, nurodė TOK.

Dokumentu raginama laikytis olimpinių paliaubų 2022 metų Pekino olimpinių ir paralimpinių žaidynių metu – likus savaitei iki olimpiados pradžios 2022 metų vasario 4 dieną, iki bus praėjusios septynios dienos po Paralimpinių žaidynių pabaigos.

Be to, pažymėjo TOK, rezoliucija „visos valstybės narės raginamos bendradarbiauti su Tarptautiniu olimpiniu komitetu ir Tarptautiniu paralimpiniu komitetu, jiems stengiantis pasitelkti sportą kaip priemonę taikai, dialogui ir susitaikymui skatinti konfliktų zonose olimpinių ir paralimpinių žaidynių laikotarpiu ir po jo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt