Sportas

2021.12.06 20:56

JAV taikys diplomatinį boikotą Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms

atnaujinta 21.25
BNS2021.12.06 20:56

Jungtinės Valstijos pirmadienį paskelbė taikysiančios diplomatinį boikotą vasarį vyksiančioms Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms dėl žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje.

Šis žingsnis neužkirs kelio žaidynėse varžytis JAV atletams.

„JAV prezidento Joe Bideno administracija nesiųs į 2022 metų Pekino olimpines ir paralimpines žaidynes jokių diplomatinių arba oficialių atstovų, atsižvelgdama į KLR (Kinijos Liaudies Respublikos) tebevykdomą genocidą ir nusikaltimus žmoniškumui Sindziange bei kitus žmogaus teisių pažeidimus“, – sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki.

„JAV komandos atletai yra mūsų visiškai palaikomi. Mes palaikysime juos 100 procentų, sirgdami už juos iš namų“, – pridūrė ji.

JAV vyriausybė jau ne vieną mėnesį ieškojo būdo pademonstruoti savo poziciją dėl Kinijos politikos per žaidynes, vyksiančias vasario 4–20 dienomis. Vašingtonas kaltina Pekiną vykdant musulmonų uigūrų „genocidą“ Kinijos šiaurės vakariniame Sindziango regione.

Kelios žmogaus teisių organizacijos kaltino Pekiną pasiuntus mažiausiai milijoną musulmonų į „perauklėjimo stovyklas“ Sindziange.

Pasiųsti oficialią pareigūnų delegaciją į olimpines žaidynes reikštų, kad Amerika niekaip nereaguoja į Kinijos „didžiulius žmogaus teisių pažeidimus ir žiaurumus Sindziange“, kalbėjo J. Psaki.

„Ir mes paprasčiausiai negalime taip elgtis“, – pabrėžė ji.

Anksčiau pirmadienį Kinija pagrasino imtis „atsakomųjų priemonių“, jeigu toks boikotas būtų paskelbtas.

„Noriu pabrėžti, kad žiemos olimpinės žaidynės nėra politinio pozavimo ir manipuliacijų scena“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas, atsakydamas į savaitgalį pasirodžiusius žiniasklaidos pranešimus, jog JAV boikotas gali būti paskelbtas artimiausiu metu.

Kalbėdamas per įprastą spaudos konferenciją jis perspėjo, kad JAV turėtų liautis „kelti šurmulį“ dėl šio boikoto planų.

„Jeigu JAV yra tvirtai nusistačiusios to imtis, Kinija imsis ryžtingų atsakomųjų priemonių“, – sakė Z. Lijianas.

Naujausio J. Psaki pranešimo Pekinas kol kas nekomentavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt