Sportas

2021.12.06 22:00

Pavydi net estai – iššovę Lietuvos biatlonininkai braunasi į pasaulio elitą: tai juodo darbo rezultatas

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.06 22:00

„Estai reikalauja Strolios“, – po sėkmingo Vytauto Strolios pasirodymo pasaulio biatlono taurės etape Švedijoje atskrieja žinutė iš Estijos. Šioje Baltijos šalyje biatlonas itin populiarus, todėl kolegos iš Estijos nacionalinio transliuotojo skuba pakalbinti tikrą sezono atradimą. 29-erių anykštėnas jo pavardę vis dažniau linksniuoti verčia komentatorius ir yra stiprus Baltijos šalių lyderis.

Bendroje įskaitoje pasaulio taurės įskaitoje lietuvis dabar yra 21-as. V.Strolios sąskaitoje sezonui tik prasidėjus jau yra 65 taškai, nors per visą praėjusį sezoną jo laimikis buvo 74 tšk.

Sportas. Orai. Po devynerių metų pertraukos Lietuvai medalį pasaulio buriavimo čempionate iškovojo Andrulytė

13 metų Lietuvos biatlono federacijai vadovaujantis prezidentas Arūnas Daugirdas tokios sėkmingos sezono pradžios lietuviams neatsimena: „Pirmą kartą tokia daug žadanti sezono pradžia. Šie du savaitgaliai Švedijoje praėjo tikrai įspūdingai mūsų sportininkams – tiek individualiai, tiek komandinė vyrų estafetė. Tai juodo darbo rezultato. Mums labai malonu, nes mes kažko panašaus ir laukėme. Matėme, kaip komanda dirba ir koks sportininkų požiūris. Kažkada visa tai turėjo „pramušti“. Smagu, kad olimpiniais metais mūsų lyderiai artėja ne tik prie biatlono elito, bet ir jo viršūnės. Esame akivaizdūs Baltijos šalių lyderiai. Mūsų vyrai atitrūkę nuo kaimynų latvių ir estų. Tiesa, Estijos merginos yra stipresnės už mūsiškes. Nors mane maloniai stebina ir Gabrielė Leščinskaitė.“

Tiesa, pats V. Strolia sėkmingo starto nesureikšmina: „Rezultatais tikrai esu patenkintas. Kaip sezono pradžiai, tikrai labai gerai. Faktas, kad yra klaidelių. Dar daug etapų laukia. Tikiuosi, tempas nekris, o klaidų bus tik mažiau. Tačiau kol kas labai girtis negaliu. Jeigu kovočiau dėl medalių, gal būtų kitaip, bet kol kas dar daug dirbti reikia.”

Švedijoje geriausią rezultatą istorijoje pakartojo ir vyrų estafetė. Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia, Tomas Kaukėnas ir Linas Banys užėmė 14 vietą. Klaidos šaudykloje rodo, kad yra nemažai potencialo gerinti ir šį rezultatą.

Sėkminga lietuvių sezono pradžia optimistiškai nuteikia po dviejų mėnesių vyksiančioms Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms.

„Tikslas buvo, kad startuotų bent keturi lietuviai, kaip ir praėjusiose žaidynėse. Būtų labai gerai, jeigu delegacija padidėtų ir būtų bent penki ar šeši. Vyrai yra įsitvirtinę dvidešimtuke, dabar yra net penkiolikti. Merginos nepatenka į „TOP 20” ir kovoja dėl individualių kelialapių. Natalija Kočergina turi labai realų šansą, nes tarp dešimt gausiančių kelialapį užima tvirtą trečią poziciją. G. Leščinskaitė kovoja dėl dešimtosios vietos“, – apie būsimus olimpiečius kalbėjo A. Daugirdas.

Kinijoje Lietuvos biatloninkams bus keliami solidūs tikslai: „Norėtume, kad visi kovotų dėl vietų dvidešimtukuose. Mūsų vyrų estafetė jau įrodė, kad gali būti ir aukščiau – galbūt pavyks pasiekti ir tą 14 vietą. Jie jau įrodė, kad gali.“

Kitą savaitę, gruodžio 10-12 dienomis, planetos biatlono taurės etapas vyks Hochfilcene (Austrija).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt