Sportas

2021.12.06 15:38

Kinija grasina atsakomosiomis priemonėmis, jei JAV politikai boikotuos žiemos žaidynes

LRT.lt2021.12.06 15:38

Kinijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad imsis „atsakomųjų priemonių“, jeigu JAV pareigūnai ir politikai nuspręs boikotuoti kitų metų žiemos olimpines žaidynes Pekine, praneša „Reuters“.

Kol kas nėra oficialiai patvirtinta, tačiau teigiama, kad JAV prezidento Joe Bideno administracija imsis diplomatinio žiemos žaidynių boikoto, dėl Kinijoje vykstančio susidorojimo su uigūrų mažuma.

„Boikoto raginimai turi būti sustabdyti ir nestabdyti dialogo tarp JAV ir Kinijos svarbiose srityse. Jeigu JAV ir toliau nekeis savo požiūrio, imsimės atsakomųjų priemonių“, – pirmadienį oficialioje spaudos konferencijoje kalbėjo Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas.

Prieš mėnesį J. Bidenas teigė, kad yra svarstomas politinis žaidynių boikotas – tokiu atveju į Pekiną per žaidynes nevyktų JAV politikai, diplomatai ir kiti oficialūs asmenys, tiesiogiai nesusiję su sportu.

Pavyzdžiui į Tokijo olimpines žaidynes JAV olimpinę delegaciją lydėjo J. Bideno žmona Jill Biden.

„Reuters“ teigimu, prezidento administracijoje vis labiau auga palaikymas tokiam žaidynių boikotui. „Reuters“ teigia turinti keturis šaltinius, kurie patvirtina tokią informaciją.

CNN jau anksčiau teigė, kad diplomatinis ir politinis boikotas niekaip nepaveiktų sportininkų galimybių dalyvauti žaidynėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt