Sportas

2021.12.06 09:27

Verstappenas po lenktynių Džedoje gavo papildomą 10 sekundžių baudą

LRT.lt2021.12.06 09:27

Sekmadienį įspūdingose „Formulės-1“ lenktynėse Saudo Arabijoje antrąją vietą užėmęs čempionato lyderis Maxas Verstappenas gavo papildomą 10 sek. baudą už pavojingą vairavimą, tačiau savo pozicijos neprarado.

„Red Bull“ pilotui bauda skirta už incidentą 38-ajame rate, kai į M. Verstappeno bolido galą atsitrenkė „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas, vėliau Džidoje šventęs pergalę.

Po lenktynių M. Verstappenas teigė, kad toje vietoje tiesiog klausė komandos nurodymų už ankstesnį taisyklių pažeidimą praleisti savo varžovą į priekį. Anot olando, jam nesuprantama, kodėl L. Hamiltonas jo tiesiog neaplenkė.

Tuo tarpu čempiono titulą ginantis L. Hamiltonas teisinosi, kad nesuprato, kas vyksta ir kodėl jo varžovas taip stipriai sumažino greitį.

Incidentą išnagrinėję varžybų teisėjai nustatė, kad M. Verstappenas stabdė per stipriai ir per staigiai, o tai buvo pagrindinė susidūrimo priežastis. Už tai „Red Bull“ lyderis nubaustas standartine 10-ies sekundžių bauda.

Po kiek laiko lenktynėse M. Verstappeną aplenkęs L. Hamiltonas ramiai laimėjo lenktynes, o stipriai sudėvėtas padangas saugojęs olandas ramiai finišo liniją kirto antras.

Galiausiai nuo brito jis atsiliko beveik 12 sek., o trečioje vietoje finišavusį antrą „Mercedes“ pilotą Valtteri Bott aplenkė beveik 16 sek. Tad pritaikius 10 ek. baudą M. Verstappenas išsaugojo antrąją vietą.

Prieš paskutinį ir lemiamą „Formulės-1“ sezono etapą, kuris kitą savaitgalį vyks Abu Dabyje, L. Hamiltonas ir M. Verstappenas turi surinkę po lygiai taškų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt