Sportas

2021.12.05 21:45

Chaotiškose ir dramatiškose „Formulė-1“ lenktynėse Saudo Arabijoje pergalę iškovojo Hamiltonas

LRT.lt2021.12.05 21:45

„Formulė-1“ etapas Saudo Arabijoje tapo tikra drama – po intensyvių rokiruočių ir sprendimų lenktynių metu pergalę galiausiai iškovojo Lewisas Hamiltonas („Mercedes“).

Po vienų keisčiausių ir įspūdingiausių lenktynių pirmoje vietoje galiausiai finišavo L. Hamiltonas, antroje vietoje liko Maxas Verstappenas („RedBull“), o trečiąją vietą iškovojo iki pat galo kovojęs Valtteri Bottas („Mercedes“).

Tai reiškia, kad prieš paskutinį šių metų „Formulės-1“ etapą L. Hamiltonas ir M. Verstappenas turi po vienodą taškų skaičių – 369.5.

Tiesa, kol kas M. Verstappenas yra aukštesnėje pozicijoje, nes šį sezoną yra pasiekęs daugiau pergalių.

Lenktynės buvo pažymėtos tikru chaosu.

M. Verstappenas, po to, kai į avariją pakliuvo Mickas Schumacheris, nestojo į boksus pasikeisti padangų ir dėl to išsiveržė į pirmą poziciją.

Kiek vėliau buvo parodyta raudona vėliava, nes teko taisyti M. Schumacherio apgadintas trasos barjerus, o tai leido M. Verstappenui pasikeisti padangas neprarandant pozicijų.

Pratęsus lenktynes vėl įvyko dviguba rokiruotė – L. Hamiltonas išsiveržė į priekį, jį vėl aplenkė M. Verstappenas, tačiau tai padarė kirsdamas trasos kampą.

FIA dėl šios situacijos pasiūlė M. Verstappenui į priekį praleisti E. Oconą ir L. Hamiltoną, tam, kad nereikėtų tirti incidento ir būtų išvengta baudų.

M. Verstappenas tą ir padarė, tačiau tinkamas padangas pasirinkęs „RedBull“ pilotas netrukus šovė į priekį, o už jo atsidūrė L. Hamiltonas.

Kiek vėliau M. Verstappenui komanda liepė praleisti L. Hamiltoną, tačiau lenkimas buvo nesklandus, britas atsitrenkė į M. Verstappeno bolidą ir pažeidė priekinį sparną. „Mercedes“ komanda teisėjams aiškino nežinojusi, kad M. Verstappenas juos praleidžia.

Galiausiai M. Verstappenui buvo liepta praleisti „Mercedes“ pilotą, bet vos tik buvo aplenktas, M. Verstappenas vėl aplenkė L. Hamiltoną. „RedBull“ pilotui už ankstesnį netaisyklingą lenkimą buvo skirta 5 sekundžių bauda.

Likus 6 ratams L. Hamiltonas vėl atakavo ir galutinai aplenkė M. Verstappeną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt