2021.12.05 19:16

Dar viena pergalių savaitė: Strelnieko vedamas „Žalgiris“ namuose įveikė „Lietkabelį“

LRT.lt2021.12.05 19:16

Kauno „Žalgiris“ (10/1) užtikrintai apgynė namų tvirtovę – kauniečiai sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime sugebėjo palaužti Panevėžio „Lietkabelio“ (7/5) krepšininkų pasipriešinimą.

„Žalgiris“ pergalę pasiekė rezultatu 84:70 (18:15, 19:16, 28:20, 19:19).

Šią savaitę žalgiriečiai pasiekė dvi pergales – Eurolygoje prieš tai buvo įveikta Vitorijos „Baskonia“ ekipa.

Geriausiai rungtynėse prieš Panevėžio ekipą pasirodė Janis Strelniekas, kuris pelnė 23 (3/4 dvit., 5/6 trit., 2/2 baud. met.) taškus, atkovojo vieną kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Dvikova prasidėjo įnirtingai – nors iš pradžių į priekį pabėgo „Lietkabelis“, bet „Žalgiris“ išliko šalia ir galiausiai prieš pasibaigiant pirmajam kėliniui, po J. Strelnieko tritaškio turėjo 3 taškų persvarą (18:15).

Antrojo kėlinio pradžioje D. Giedraičio dvitaškis leido „Lietkabeliui“ išlyginti rezultatą, bet „Žalgiris“ rado atsakymus ir prieš ilgąją pertrauką jau turėjo 6 taškų persvarą.

Trečiasis kėlinys ir vėl klostėsi žalgiriečių naudai – vienu metu „Žalgiris“ turėjo 10 taškų pranašumą, o ketvirtį galiausiai užbaigė jau turėdami 14 taškų pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Tiesa, „Lietkabelis“ kėlinio viduryje surengė spurtą 7:0 ir po K. Berzins dvitaškio sumažino atsilikimą iki 9 taškų (61:70). Į tai Kauno ekipa atsakė, tačiau „Lietkabelis“ ir vėl rado būdą kaip sumažinti atsilikimą ir P. Kalaitzakio dėjimo likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos turėjo tik 7 taškų deficitą.

Tačiau tada savo puolimo mašiną dar kartą užkūrė žalgiriečiai, kurie sukūrė spurtą 11:2 ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Puikų pasirodymą Kauno ekipos gretose surengė ir Edgaras Ulanovas, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

„Lietkabelio“ lyderiu tapo Panagiotis Kalaitzakis, kuris pelnė 19 (4/5 dvit., 3/6 trit., 2/3 baud. met.) taškų, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

„Žalgiris“ LKL pirmenybėse turi tokį patį pergalių ir pralaimėjimų santykį kaip ir Vilniaus „Rytas“.

„Žalgiris“: J. Strelniekas 23, E. Ulanovas 15, R. Miniotas (8 atk. kam.) 13, T. Cavanaugh 10, Z. Dragičius 8.

„Lietkabelis“: P. Kalaitzakis 19, N. Radičevičius 13, D. Gagičius ir G. Maldūnas po 8.