Sportas

2016.11.27 19:56

E. Gužauskas ir I. Mikštaitė – Europos kiokušin karatė čempionai

Bulgarijos sostinėje vykusiame Europos kiokušin karate čempionate, kuriame buvo varžomasi tik absoliučioje svorio kategorijoje, Lietuvos rinktinė pateisino favoritų vardą – aukso medalius mūsų atstovai iškovojo ir vyrų, ir moterų varžybose.

Kai paaiškėjo, kad dėl traumos iš favoritų būrio iškrito vietos publikos numylėtinis ir daugkartinis Europos bei pasaulio čempionas Valerijus Dimitrovas, mūsiškių šansai buvo vertinami ypač aukštai.

Tačiau iki finalų visiems favoritams reikėjo nueiti nelengvą kelią. Ypač skaudu buvo mūsų karate meistrų treneriams, nes burtai jau nuo ketvirtfinalio lietuvius pradėjo rikiuoti į tarpusavio kovų poras.

Ypač nesėkmingai susiklostė Edgaro Sečinskio ir Juro Sokolovo dvikova – teisėjai J. Sokolovą diskvalifikavo, o dėl patirtos traumos E. Sečinskis nebegalėjo tęsti varžybų ir turėjo tenkintis bronzos medaliu.

Lietuvos kovotojų garbę apgynė Eventas Gužauskas, kuris finale įveikė bulgarą Vasilį Vangelovą. 21-erių metų sportininkas iš Naujosios Akmenės ne tik pirmą kartą tapo žemyno čempionu, bet ir iškovojo kelialapį į kitais metais vyksiantį pasaulio čempionatą.

Moterų varžybose puikią dovaną gimimo dienos proga sau įteikė Inga Mikštaitė. Sportininkė dar kartą įrodė, kad Europoje ji neturi lygių. Šiemet I. Mikštaitė tapo dviejų Europos čempionatų, kuriuose buvo kovojama pagal svorio kategorijas, nugalėtoja, o Bulgarijoje įrodė, kad yra absoliučiai stipriausia.

I. Mikštaitei pakeliui į finalą akistatų su kitomis Lietuvos atstovėmis pavyko išvengti – ji nugalėjo tris Lenkijos ir vieną Slovakijos sportininkę.

Bronzos medalį moterų varžybose iškovojo Gabija Gudeliauskaitė.

Pasveikino prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino aukso medalius iškovojusius E. Gužauską ir I. Mikštaitę.

Pasak prezidentės, daugeliui jaunų sportininkų E. Gužauskas ir I. Mikštytė yra puikus pavyzdys, kaip siekti tikslo, o šie aukso medaliai yra atlygis už sunkias treniruotes, atkaklumą ir kovingumą.

Šalies vadovė E. Gužauskui ir I. Mikštaitei palinkėjo visada pasikliauti savo jėgomis, drąsiai pasitikti iššūkius ir siekti naujų laimėjimų.