Sportas

2021.12.04 13:05

Pasaulio čempionatui įpusėjus Lietuvos buriuotoja Andrulytė – vos per plauką nuo geriausiųjų trejetuko

LRT.lt2021.12.04 13:05

Gruodžio 1 dieną be vėjo startavęs „Laser Radial“ pasaulio čempionatas, gruodžio 2-3 dienomis jau leido sportininkams susirungti distancijoje ant vandens. Po 4 įvykusių lenktynių Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė užima 4-ąją vietą, tačiau nuo trečiosios vietos ją skiria vos du taškai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pirmąją dieną buriuotojams dėl štiliaus teko praleisti ant kranto, tačiau antrąją organizatoriams pavyko įgyvendinti visas 3 lenktynes, kurių pirmąsias V. Andrulytė laimėjo aplenkdama dar 63 konkurentes. Kitų dvejų lenktynių metu sportininkė išsilaikė top 20. Trečiąją čempionato dieną įvyko vienerios lenktynės, kuriose V. Andrulytė finišavo antra.

„Kadangi laivynas labai didelis, labai didelė ir starto linija, tas apsunkina startuos, tačiau džiaugiuosi, kad kol kas man pavykta išsilaikyti prie lyderiaujančių pozicijų. Manau, visą savaitę bus labai svarbu buriuoti kuo stabiliau. Laivynas labai stiprus – turim ir olimpinę čempionę, ir šių metų Europos čempionę. Gal dar kelių trūksta, bet iš esmės turime visas stipriausias merginas čia, vyksta artima kova ir kiekviena klaida lemia labai daug, tad stengiuosi padaryti jų kuo mažiau. Iš tiesų kai gali su geriausiomis konkuruoti, kaip lygus su lygiais, tai labai prideda ir pasitikėjimo savimi“, – įpusėjus pasaulio čempionatui teigė V. Andrulytė.

Po 4 lenktynių V. Andrulytė turi surinkusi 20 taškų ir užima 4 vietą. Trečioje vietoje – Lenkijos buriuotoja Agata Warwinska (18 t.), antroje – graikė Julia Buesselberg (17 t.), pirmoje – belgė Emma Plasschaert (16 t.).

Į pasaulio čempionatą moterų grupėje iš viso susirinko net 64 buriuotojos iš viso pasaulio – didžioji dalis jų į šias varžybas jau žiūri kaip į pasiruošimo Paryžiaus olimpiadai pradžią, tad konkurencija distancijoje itin didelė. Tarp konkurenčių – tokios buriuotojos kaip Tokijo olimpiados čempionė, Danijos buriuotoja, Anne-Marie Rindom, dabartinė pasaulio čempionė, olandė, Marit Bouwmeester bei kitos stiprios sportininkės.

Pasaulio čempionatas vykta Omane, Al-Mussanah mieste, gruodžio 1-6 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt