2021.12.04 08:43

Po sudėtingos pergalės Stambule Jasikevičius buvo atviras: atrodė, kad jau laimėjome rungtynes

LRT.lt2021.12.04 08:43

Eurolygos finalo pakartojime netrūko aistrų – Stambulo „Anadolu Efes“ (6/6) rungtynes užbaigė be išvaryto stratego Ergino Atamano, o „Barcelona“ (11/2) pergalę 95:93 (20:25, 17:22, 25:21, 18:12, 15:13) pasiekė tik po pratęsimo

„Barca“ turėjo 50 sek., bet perdavimą bandęs atlikti R. Jokubaitis prarado kamuolį ir N. Mirotičiui buvo užfiksuota labai abejotina pražanga prieš S. Larkiną. Šis likus 20,4 sek. sumetė baudas – 80:80. Paskutinėje atakoje R. Jokubaitis surado laisvą N. Mirotičių, tačiau komandos lyderio metimas net nelietė lanko.

Pratęsimą dvitaškiu atidarė S. Šanli, bet kitoje katalonų atakoje kovoje dėl kamuolio N. Mirotičius gauvo penktąją pažangą ir jo rungtynės baigėsi. Netrukus tas pats atsitinka ir S. Larkinui

Po E. Atamano išvarymoi K. Kuričius ir B. Daviesas įmetė 4 baudų metimus – 84:91.

Galiausiai lemiamą ataką surengė Rokas Jokubaitis, kuris pelnė du taškus su pražangą, realizavo baudos metimą ir leido katalonams susikurti lemiamą pranašumą, kurio Stambulo krepšininkai panaikinti nesugebėjo .

„Manau, kad gynyboje žymiai geriau žaidėme antroje rungtynių pusėje, ypač ketvirtajame kėlinyje. Šiek tiek kontroliavome rugtynes, vertėme juos šiek tiek abejoti. Pabaigoje penkiais taškais pirmavome keletą kartų ir tada praleidome tritaškius, prasižengėme po metimų. Atrodė, kad jau laimėjome rungtynes, bet turėjome žaisti pratęsimą, o tada vėl laimėjome rungtynes. Turime būti subrendę ir užbaigti darbą, nes tokios geros komandos kaip „Efes“ neduos daug progų“, – po rungtynių kalbėjo euroleague.net cituojamas „Barcelona“ strategas Šarūnas Jasikevičius.

Š. Jasikevičius taip pat prisiminė ir pokalbį su žaidėjais pertraukėlės metu.

„Pasakykite man, kad tikite, jog galime šiandien laimeti, Jei taip, aš ir toliau eisiu iš proto, kaip ir visada. Jeigu ne – sėskite, o aš pasirūpinsiu savo sveikata“, – mundodeportivo.com cituoja Š. Jasikevičių.

Lietuvis taip pat gyrė savo žaidėjus ir džiaugėsi jaunųjų žaidėjų tobulėjimu.

„Jaučiu pagarbą savo žaidėjams. Daug dalykų buvo ne mūsų naudai, bet mes ir toliau kovojome. Pabaigoje kontroliavome rungtynes, bet mes žaidėme su daug jaunų žaidėjų, o jauni žaidėjai darys klaidas, prasižengs, nesupras gynybos schemų. Bet yra akivaizdu, kad jauni žaidėjai tobulėja, įgauna patirties ir tai mums yra labai svarbu“, – teigė Š. Jasikevičius.

Po T. Pleisso pražangos pratęsimo metu „Anadolu Efes“ treneris E. Atamanas už ginčus gavo techninę pražangą, bet tai jo nestabdė, jis ir toliau šaukė ant teisėjų, gavo antrąją techninę pražangą ir buvo išvytas iš aikštės.

Po rungtynių kalbėjęs E. Atamano asistentas Yakupas Sekizkokas gyrė „Barcelona“ žaidėjus, Roką Jokubaitį ir teigė, kad labiausiai jiems kenkė įvairus „Barcelona“ žaidimas ir jų puolimas.