2021.12.03 22:27

Blankūs lietuviai ir tuščias „Zenit“ puolimas paskendo „Crvena Zvezda“ gynyboje

LRT.lt2021.12.03 22:27

Belgrado „Crvena Zvezda“ (5-8) pasiekė antrąją sezono pergalę išvykoje, kai Sankt Peterburge pademonstravo pavzydinę gynybą ir 69:58 (23:16, 19:12, 16:12, 11:18) įveikė vietos „Zenit“ (8-5).

Prasidedant ketvirtajam kėliniui „Crvena Zvezda“ svečiuose jautėsi lyg žaistų namuose ir užtikrintai pirmavo – 58:40. Tas pats pranašumas (68:50) komandas skyrė ir sužaidus beveik septynias minutes ketvirtajame kėlinyje, bet 8:1 mačą užbaigusi „Zenit“ išvengė sutriuškinimo.

„Zenit“ lyderis Jordanas Loydas sužaidė prasčiausią sezono mačą, likęs su 5 taškais ir visais 8 iš žaidimo pramestais metimais.

13 minučių žaidęs Mindaugas Kuzminskas liko tuščias – 0 taškų (0/3 trit., 0/1 baud.) ir minus 4 naudingumo balai. Puolėjas atkovojo 3 kamuolius, bet dukart suklydo ir sykį prasižengė.

15 minučių ant parketo praleidęs Artūras Gudaitis įmetė 3 taškus (1/3 dvit., 1/3 baud.), atkovojo 1 kamuolį, blokavo metimą, 2 sykius prasižengė, išprovokavo pražangą ir uždirbo 1 naudingumo balą.

Abi komandos tragiškai metė tritaškius. „Zenit“ pataikė 3 iš 19 (15,8 proc.), „Crvena Zvezda“ – 3 iš 14 (21,4 proc.). Bet serbai geriau dalijosi kamuoliu (15:9 rez. perd.) ir taikliau metė dvitaškius (58 proc. – 47 proc.).

„Zenit“: J. Mickey (7/9 dvit., 0/1 trit., 5 atk. kam.) 16, C. Frankampas (3/7 dvit., 2/3 trit.) 12, A. Zubkovas (4/4 dvit., 8 atk. kam., 23 naud. bal.) 9.

Crvena Zvezda“: N. Woltersas (6/10 dvit., 0/1 trit., 5 atk. kam., 3 rez. perd.) 14, N. Kaliničius (4/9 dvit., 7 kld.) ir O. Kuzmičius (5/8 dvit., 5 atk. kam.) po 11.