2021.12.03 21:49

Eurolygos finalo pakartojime: pratęsimas, išvarytas Atamanas ir Jokubaičio magija svarbiausiu metu

LRT.lt2021.12.03 21:49

„Barcelona“ (11-2) krepšininkai pasiekė dramatišką pergalę Eurolygos finalo pakartojime Stambule, kur tik po pratęsimo permainingose rungtynėse 95:93 (20:25:17:22, 25:21, 18:12, 15:13) palaužė be išvaryto trenerio likusią Stambulo „Anadolu Efes“ (6-6). Šarūno Jasikevičiaus komandai tai buvo penktoji pegalė iš eilės, o tai tuo pačiu nutraukė keturių iš eilės Turkijos klubo pergalių seriją.

Mačas buvo kupinas dramos ir puikių individualių pasirodymų. Karjeros mačą Eurolygoje sužaidė vasarą iš Stambulo į Barseloną persikėlęs centras Sertačas Šanli, kurio trys tritaškiai ketvirtajame kėlinyje lėmė katalonų spurtą. Turkas iš viso pelnė 24 taškus (4/5 trit.).

Rungtynių nebaigė pražangų limitą pasiekusios abiejų komandų žvaigždės – Nikola Mirotičius ir Shane`as Larkinas – o turkų treneris Erginas Atamanas pratęsimo viduryje buvo išvarytas iš aikštės, kai gavo dvi technines pražangas iš eilės. „Sinan Erdem“ arena trenerį išlydėjo gausiomis ovacijomis.

Puikiai pasirodė ir Rokas Jokubaitis, pelnęs itin svarbų dvitaškį su Eurolygos MVP Vasilje Micičiaus pražanga pačioje pratęsimo pabaigoje.

Per 22 žaidimo minutes R. Jokubaitis iš viso pelnė 9 taškus (2/5 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kamuolius perėmė, 3 kartus suklydo, pats prasižengė 3 sykius, o varžovams išprovokavo 4 pražangas. Lietuvis surinko 10 naudingumo balų.

Katalonai geriau pradėjo mačą, tačiau dar pirmajame kėlinyje leido šeimininkams periimti iniciatyvą ir šie išsiveržė į priekį. Skirtumas po truputį augo, o antro kėlinio pabaigoje po auklėtinio pražangos techninę už ginčus su teisėjas užsidirbo Šarūnas Jasikevičus. Pirmąją dalį po R. Beaubois baudų metimų „Anadolu Efes“ pirmavo 47:37.

Per trečiąjį ketvirtį Š. Jasikevičiaus auklėtiniai priartėjo iki 6 taškų (68:62), o smogė varžovams nuo ketvirtojo pradžios.

Sužaidus 2 su puse minutės ketvirtajame kėlinyje po S. Šanli dvitaškio „Barca“ po labai ilgo laiko išsiveržė į priekį (69:68). Kėlinio viduryje tritaškį smeigė S. Martinezas (75:70) ir taip svečiai žaidė atkarpą 13:2.

Po Šaro minutės pertraukėlės S. Šanli smeigė jau trečiąjį savo tritaškį buvusiai komandai ketvirtajame kėlinyje, katalonai apsigynė ir R. Jokubaitis idealiu perdavimu surado tą patį turką, kurio dvitaškis didino persvarą iki 80:75 likus žaisti pusantros minutės.

V. Micičiui pavyko prasiveržti po krepšiu, bet paskutinę akimirką jam įspūdingą bloką išrašė B. Daviesas. Kitoje aikštės pusėje po pražangos N. Heyesas prametė abi baudas, o V. Micičius už tai nubaudė greitu tritaškiu – 78:80.

„Barca“ turėjo 50 sek., bet perdavimą bandęs atlikti R. Jokubaitis prarado kamuolį ir N. Mirotičiui buvo užfiksuota labai abejotina pražanga prieš S. Larkiną. Šis likus 20,4 sek. sumetė baudas – 80:80. Paskutinėje atakoje R. Jokubaitis surado laisvą N. Mirotičių, tačiau komandos lyderio metimas net nelietė lanko.

Pratęsimą dvitaškiu atidarė S. Šanli, bet kitoje katalonų atakoje kovoje dėl kamuolio N. Mirotičius gauvo penktąją pažangą ir jo rungtynės baigėsi. Netrukus tas pats atsitinka ir S. Larkinui.

Po T. Pleisso pražangos „Anadolu Efes“ treneris E. Atamanas už ginčus gavo techninę pražangą, bet net nemanė nurimti, toliau šaukė ant teisėjų, gavo antrąją techninę pražangą ir buvo išvytas iš aikštės. Šią varžovų dovanėlę K. Kuričius ir B. Daviesas pavertė 4 taikliomis baudomis – 84:91.

V. Micičius įmetė dvitaškį, šeimininkai apsigynė ir K. Simonas šaltakraujiškai smeigė tritaškį – 89:91. Svečių ataka buvo sustabdyta, bet pražangą išprovokavęs V. Micičus likus minutei pataikė tik vieną baudą.

Katalonų ataka užstrigo, bet iniciatyvos ėmęsis R. Jokubaitis verždamasis į baudos aikštelę sugėrė V. Micičiaus kontaktą, išprovokavo pražangą ir tuo pačiu įmetė kuriozišką dvitakį. Roko 3 taškai per ataką likus 47 sek. atitolino katalonus iki 94:90.

„Anadolu Efes“ po užstrigusios atakosgynyboje bandė perimti kamuolį be pražangos, nepavyko nei tai, nei galiausiai bandymai prasižengti. Likus 9 sek. kamuolys atsidūrė užribyje, bet jį išsimesdamas R. Jokubaitis suklydo ir greitoje atakoje A. Moermanas smeigė tritaškį – 93:94.

Svečiams liko 3,2 sek., per 0,8 sek. pražanga buvo sustabdytas S. Šanli. Centras po pirmos įmestos baudos tyčia prametė antrą ir K. Simono metimas per pusę aikštės buvo netaiklus.

„Anadolu Efes“: V. Micičius (4/8 dvit., 3/5 trit., 9/11 baud., 10 išprov. praž., 31 naud. bal.) 26, A. Moermanas (2/4 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam.) 16, S. Larkinas (6 rez. perd.) 14, T. Pleissas 13, K. Simonas (2/7 trit.) 10.

„Barcelona“: S. Šanli (5/6 dvit., 4/5 trit., 2/4 baud., 25 naud. bal.) 24, N. Mirotičius (4/8 dvit., 3/3 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. bal.) 18, K. Kuričius (3/5 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam.) 16, N. Laprovittola (4/8 dvit., 2/3 trit., 8 rez. perd.) 14.