2021.12.03 20:13

Dramoje su pratęsimu: fantastiškas Vezenkovo pasirodymas ir „Olympiakos“ pergalė Kazanėje

LRT.lt2021.12.03 20:13

Pirėjo „Olympiakos“ (9-4) krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečiąją pergalę iš eilės, kai atkaklioje ir dramatiškoje kovoje po pratęsimo Kazanėje 87:84 (17:20, 25:20, 17:22, 18:15) palaužė vietos „Uniks“ (7-6).

Atkakliose rungtynėse visas 40 minučių abi komandos neturėjo didesnės nei 7 taškų persvaros, o likus kiek daugiau nei dviem minutėms rezultatas buvo lygus, kai T. Dorsey smeigė tritaškį ir išvedė „Olympiakos“ į priekį – 75:72.

Kamuolys netrukus vėl buvo svečių rankose, bet po perimto kamuolio I. Canaanas greitoje atakoje tritaškiu atstatė lygybę. Teisėjai po peržiūros galiausiai įskaitė tris taškus ir liko žaisti minutė.

T. Dorsey tritaškis kitoje atakoje nelietė lanko, M. Fallas atsikovojo kamuolį puolime, bet jis skriejo į užribį. „Uniks“ treneris pasinaudojo iššūkio galimybe teisėjams, kurie iš pradžių parodė, kad kamuolys liks „Olympiakos“ rankose.

Po peržiūros kamuolys liko svečių rankose, laiko atakai buvo likę tik 1,6 sek., bet G. Larentzakis sugebėjo atlikti puikų perdavimą M. Fallui, kuris įmetė iš po krepšio likus 44 sek. – 77:75.

I. Canaanas po prasiveržimo paskutinėmis atakos sekundėmis prametė, bet kamuolį sugriebė T. Jekiri ir išlygino rezultatą, palikdamas „Olympiakos“ 12 sek. lemiamai atakai. Po krepšiu besiveržusiam K. Sloukui švariai kamuolį išmušė L. Brownas ir sustabdė svečių ataką, tad teko žaisti pratęsimą.

Svečiai pratęsimo pražioje pelnė 4 greitus taškus ir puikiai gynėsi daugiau nei 3 minutes, kai likus 2:17 min. L. Brownas metimu iš vidutinio nuotolio plnė pirmus „Uniks“ taškus per pratęsimą. Į tai rezultatyviu prasiveržimu atsakė G. Larentzakis – 83:79.

Likus 1:15 min. L. Brownas įmetė dar vieną dvitaškį, „Olympiakos“ rengė ilgą ataką, kurios pabaigoje S. Vezenkovas smeigė tritaškį, palikdamas šeimininkams 29 sek. „Uniks“ sugbėjo atsakyti tuo pačiu – iš toli įmetė I. Canaanas.

„Olympiakos“ turėjo 20 sek. atakai ir niekur neskubėjo, kol galiausiai pražanga likus 6 sek. buvo sustabdytas K. Sloukas. Jis prametė pirmą baudą, bet įmetė antrą, o paskutinis M. Hezonjos tritaškis buvo netaiklus.

„Uniks“: L. Brownas (9/12 dvit., 0/2 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd.) 21, I. Canaanas (0/6 dvit., 6/9 trit.) 20, M. Hezonja (2/8 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 perimt. kam.) ir J. Brownas po 11.

„Olympiakos“: S. Vezenkovas (3/3 dvit., 3/7 trit., 7/7 baud., 8 atk. kam., 3 rez. perd., 4 perimt. kam., 35 naud. bal.) 22, K. Sloukas (8 rez. perd.) 12, M. Fallas ir G. Larentzakis po 10.