Sportas

2021.12.03 18:23

Prancūzija šokiruota: mėlynės po akimis teismo neįtikino – olimpinės čempionės partneris išteisintas

LRT.lt2021.12.03 18:23

Prancūzija šokiruota teisėjo sprendimo išteisinti olimpinės čempionės Margaux Pinot partnerį Alainą Schmittą, kuris kaltintas smurtu prieš ją namuose. Teisėjo neįtikino mėlynės ant moters veido ir kaimynų liudijimas, kad moteris šaukėsi pagalbos.

27 metų dziudo imtynininkė, Tokijuje tapusi olimpine čempione, sekmadienį savo ir partnerio namuose teigia buvusi sumušta ir bijojusi dėl savo gyvybės.

M. Pinot teigimu, partneris jai smogė, parvertė ant grindų, daugybę kartų jai smogė, suėmęs jos galvą daužė į grindis ir bandė ją pasmaugti. A. Schmittas visus kaltinimus neigė, vadino juos melu.

Moteriai pavyko pasprukti iš savo buto tik kaimynų pagalba ir jau pas juos išsikviesti policiją, kuri areštavo jos partnerį.

Valstybės prokuroras prašė teismo 38 metų A. Schmittui, kuris yra ne tik M. Pinot partneris, bet ir treneris, lygtinės vienerių metų laisvės atėmimo bausmės. Teisėjas nusprendė, kad tam „nepakanka įrodymų“.

„Teismas nėra vieta, kur mes sprendžiame, kas sako tiesą, o kas meluoja“, – teigė teisėjas.

Iškart po konflikto M. Pinot parodė savo veido nuotrauką „Twitter“ tinkle – ant jo aiškiai matyti sumušimo žymės.

„Kraujas ant mano namų grindų. Ko dar trūko? Gal mano mirties? Greičiausiai tik dziudo mane išgelbėjo, tad aš dabar labai galvoju apie moteris, kurios negali apsiginti“, – rašė sportininkė.

Spaudos konferenciją surengęs A. Schimttas, kuriam po akimi irgi matyti mėlynė, paneigė jam mestus kaltinimus, pavadino juos melu ir konflikto išprovokavimu apkaltino pačią M. Pinot. Anot vyro, kilus konfliktui, moteris jam smogė ir jį pastūmė, o kai jis norėjo pasišalinti, jie kartu atsitrenkė į sieną ir į radiatorių. Anot A. Schmitto, M. Pinot jį pati užsivertė ant savęs. Jo advokatas teigė, kad sportininkė turi „elgesio bėdų“.

M. Pinot liudijimas yra visiškai kitoks: „Jis griebė mane už plaukų, nutrenkė ant žemės, atsistojo virš manęs, griebė už plaukų ir ėmė trankyti galvą į žemę. Jis bandė mane smaugti.“ Anot jos, jai teko greitai surasti būdą pabėgti iš namų, kad „neiškiltų pavojus gyvybei“.

Moteris apibūdino santykius kaip sudėtingus, teigė, kad vyras elgėsi kontroliuojančiai, dažnai ją įžeidinėjo. Anot A. Pinot, nuo to ir prasidėjo konfliktas, kai po įžeidimų lavinos ji gulėjo ant lovos užsikišusi ausis, o tada partneris ją puolė.

Jos advokatas teigė, kad kaimynai girdėjo M. Pinot riksmus, o tada padėjo jai ir priėmė į savo butą.

Palaikymą M. Pinot išreiškė Prancūzijos sporto ministrė Roxana Maracineanu, šalies dziudo superžvaigdžė Teddy Renieras. Sportininkei palaikymą išreiškė ir Prancūzijos dziudo federacija bei du būsimieji kandidatai į prezidentus – Paryžiaus merė Anne Hidalgo bei Jeanas-Lucas Melenchonas.

Prokurorai skųs išteisinamąjį nuosprendį aukštesnės instancijos teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt