Sportas

2021.12.03 17:22

Rungtyniauti į „Šiaulius“ sugrįžo Eligijus Jankauskas

LRT.lt2021.12.03 17:22

„Šiaulių“ futbolo klubas turi pirmąjį naujoką 2022 metų sezonui. Į gimtąjį miestą grįžo Slovakijos ir Lietuvos čempionu tapęs šiaulietis Eligijus Jankauskas, praneša klubas.

Puolėjo bei krašto saugo pozicijoje galintis rungtyniauti futbolininkas savo profesionalo kelią pradėjo gimtuosiuose Šiauliuose, kai 2014 metų A lygos sezone debiutavo „Šiaulių“ klube. Eligijus pastarąjį sezoną gynė FK „Panevėžio“ ekipos garbę, su kuriuo futbolininkas nukeliavo iki LFF taurės finalo, finišavo 4-oje A lygos pozicijoje bei tapo 2021 metų LFF Supertaurės laimėtoju.

Futbolininkui itin sėkmingas buvo 2019 metų sezonas. Tuomet kartu su Algiu Jankausku „Sūduvos“ ekipoje rungtyniavęs Eligijus įmušė ne tik 9 įvarčius, tačiau ir iškovojo visus įmanomus titulus Lietuvoje – tapo šalies čempionu, LFF taurės ir Supertaurės laimėtoju. E. Jankauskas dar būdamas 18 metų buvo pripažintas ir geriausiu A lygos sezono jaunuoju futbolininku.

Nuo mažens žaidėjas buvo nuolat kviečiamas į visų amžiaus grupių rinktines, o šiemet debiutavo ir nacionalinėje Lietuvos vyrų rinktinėje, kai pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynėse su Šiaurės Airija pakeitė F. Černychą.

23-ejų metų šiemet sulaukęs naujasis klubo žaidėjas savo karjeroje taip pat rungtyniavo Utenos „Utenio“, SFC „Opava“ (Čekija) bei stipriausioje Slovakijos lygoje, kur atstovavo MŠK „Žilina“ bei Michalovcės „Zemplin“ ekipoms.

„Šiauliai – miestas, kuriame užaugau bei pradėjau profesionalaus futbolininko karjerą. Jau gana senai turėjau tokią svajonę – sugrįžti ginti saulės miesto garbę aukščiausioje šalies lygoje. Pastaruosius metus mačiau kaip ši organizacija ėjo teisinga keliu ir progresavo, todėl ilgai nedvejojau ir pasirinkau sugrįžti ten kur yra puoselėjama meilė futbolui.

Žinoma, prie sugrįžimo prisidėjo ir vyriausiasis komandos treneris Mindaugas Čepas, kuris vos per metus sugebėjo atvesti komandą ant Pirmos lygos nugalėtojų pakylos. Tiesiog širdis sako, jog mano namai yra Šiauliuose, todėl stengsiuosi padėti šiam miestui siekti pačių aukščiausių tikslų ir augti kartu.

Su visais komandos nariais dar neteko susipažinti, tačiau yra žaidėjų, su kuriais yra tekę rungtyniauti ir anksčiau, o tai, manau, padės greičiau įsilieti į kolektyvą. Taip pat gana neblogai pažįstu ir visą komandos trenerių štabą, kadangi augant šioje akademijoje yra tekę su jais pabendrauti, ar klausyti jų nurodymų aikštelėje.

Tikiu, jog debiutiniame A lygos sezone būsime konkurencinga komanda, kuri bus pasiryžusi kovoti su bet kuo. Ši komanda nestokoja charakterio, o tai įrodo prieš mėnesį finišavęs Pirmos lygos sezonas.“ – ambicingai kalbėjo į Šiaulius sugrįžęs Eligijus Jankauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt