Sportas

2021.12.04 14:04

Buvęs žalgirietis Liudas Žukaitis – apie be tritaškių pelnytus 46 taškus, perspėjimą CSKA apie Sabonį ir dabartinę kartą

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba2021.12.04 14:04

Liudo Žukaičio pavardė žinoma ne kiekvienam „Žalgirio“ sirgaliui, bet buvęs krepšininkas paliko savo pėdsaką klubo istorijoje. Prieš Eurolygos rungtynes su Vitorijos „Baskonia“ neseniai 70-metį atšventęs L. Žukaitis buvo pagerbtas „Žalgirio“ arenoje klubo vadovo Pauliaus Motiejūno ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Vydo Gedvilo.

L. Žukaitis Kauno klube žaidė nuo 1969 iki 1982 metų, dar prieš Arvydo Sabonio erą. Puolėjas apgailestauja, kad su „Žalgirio“ legenda žaidė tik vienerius metus, bet yra įsitikinęs, kad jų karta taip pat buvo pajėgi tuometinėje Sovietų Sąjungoje: „Aš save priskiriu kartai nuo 1961 iki 1971 metų. Man atrodo, kad jeigu mano kartai būtų susiklostę tokios istorinės aplinkybės, kad galėtume varžytis Europos lygoje, tai mes visada būtume kovoję dėl vietos aštuntuke“.

Eurolyga per LRT. „Žalgiris“ stoja į kovą su trenerį pakeitusia Vitorijos „Baskonia“: ar iškovosime trečiąją pergalę?

Buvęs žalgirietis puikiai prisimena, kai prie komandos prisijungęs A. Sabonis ją pakėlė į naują lygį. Apie tai L. Žukaitis perspėjo ir tuometinius Maskvos CSKA žaidėjus: „Po mūsų atėjo 1981–91-ųjų karta, kurią visi labai mėgsta vadinti „Auksine karta“. Džiaugiuosi vienu prisiminimu, kai prie mūsų komandos prisijungė Arvydas Sabonis ir po vienų rungtynių su Maskvos CSKA aš priėmiau prie Andrejaus Lopatovo ir Sergejaus Tarakanovo ir pasakiau jiems: „Šitas žmogus jums išjungs deguonį“. Aš labai džiaugiuosi, kad ta karta tai ir padarė – labai stipriai išjungė deguonį CSKA komandai“.

Kauno „Žalgirio“ rungtynes visuomet stebintis L. Žukaitis apgailestauja dėl sunkaus komandos sezono Eurolygoje: „Dabartinę kartą pavadinčiau paprastai – duobė, bet nereikia būti beviltiškiems, to pasitaiko kiekvienoje kartoje. Pamenu 1970 metais mes irgi buvome gilioje duobėje ir ant iškritimo ribos iš čempionato. Pavyko tada išsigelbėti, užėmėme vienuoliktą vietą. Ir toliau komanda vystėsi ir pasiekėme daug gražių rezultatų.“

Išlikti aukščiausiame čempionate tuomet Kauno „Žalgiriui“ padėjo būtent L. Žukaitis. Kitas buvęs žalgirietis Anatolijus Čupkovas puikiai prisimena lemiamas rungtynes: „Galvojome, kad jau viskas. Liudas buvo mūsų auksinė rankelė, bet jam irgi nepavyko tose rungtynėse įmesti. Tačiau Modestas Paulauskas jam tada pasakė, kad jis vis tiek mestų. Ir jis pataikė mums lemiamus taškus, išlikome aukščiausioje lygoje.“

Tačiau įspūdingiausias karjeros rungtynes L. Žukaitis sužaidė 1978 metais, kai į Tbilisio „Dinamo“ krepšį įmetė 46 taškus.

„Buvo labai sunkios rungtynės Sporto halėje. Sprendėsi mūsų vieta – būsime treti ar ketvirti. Žaidėme su Tbilisio „Dinamo“ ir mano varžovas aikštėje buvo Michailas Korkia. Man pavyko sužaisti geriausias savo karjeros rungtynes – 46 taškai, o tritaškių tada dar nebuvo. Ir šiandien džiaugiuosi jomis. Mums pavyko užimti trečią vietą“, – šypsosi karjeros pasirodymą prisiminęs L. Žukaitis.

31-erių dėl nugaros skausmų karjerą baigęs L. Žukaitis tada liūdėjo: „Kaip ir bet kokioje srityje, labai sunku palikti, nes atrodo – kas bus su krepšiniu ir tavimi? Bet viskas buvo gerai. Aš sveikas, gyvas, o ir krepšinis dabar labai įdomus. Tai natūrali kaitų karta. Mėgstu sakyti – „Ačiū, Žalgiri, už tai, ką davei ir už tai, ką dar duosi!”.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt