Sportas

2021.12.03 14:01

Arūnas Gelažninkas Dubajuje lipo ant podiumo du kartus

LRT.lt2021.12.03 14:01

Pasiruošimas Dakaro raliui pačiame įkarštyje ir Orion Dakar team atstovas Arūnas Gelažninkas nežada sustoti. Vos lapkričio 30 dieną atvykęs į Dubajų, čia sėdo ant savo iš Lietuvos atskraidinto motociklo ir pradėjo intensyvias treniruotes dykumoje, o vos po kelių dienų startas Vidurio Azijos ir Jungtinių Arabų Emyratų „Cross Country“ čempionate, kartu su kitais Dakaro dalyviais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šiandien turėjome „Cross Country“ čempionato etapą, du važiavimai po 30 minučių pagrindinėje klasėje ir moterų bei jaunimo klasėje po 20 minučių važiavimo. Pradžia buvo labai faina, bet pirmą važiavimą užpompavau rankas, buvo sunku važiuoti, trasą pratintis, nes galima sakyti, kad beveik nevažinėjome šioje trasoje prieš varžybas, tai užtrukau laiko kol atradau linijas, tramplynus, šuolius ir greitį.

Antrą važiavimą startavau panašiai ir iškart įsikibau į II ir III varžovą, visą važiavimą pavyko laikytis jų greičiu, bet tiesiog nebeužteko jėgų bandyti atakuoti paskutiniame rate, tačiau buvau patenkintas, greitis buvo kur kas geresnis nei pirmą važiavimą ir sekėsi tikrai gerai, pralošiau tik kelias sekundes pirmai ir antrai vietai. Esu labai laimingas, bendroje įskaitoje laimėjau trečią vietą (pirmas – pietų afrikietis, antras – prancūzas), o savo klasėje 30+, laimėjau galima sakyti be konkurencijos, II-ą vietą aplenkiau ratu “, – kalbėjo A. Gelažninkas.

Šis čempionato etapas buvo istorinis ir Lietuvos moterų motosporto bendruomenei, tai buvo pirmas Baltijos šalių moterų startas tokio tipo varžybose.

Austėja Tamuliūnaitė, pirmame važiavime laimėjo pirmą vietą ir nustebino kitus dalyvius, bet antrame važiavime krito pirmame rate, lentyniavusi su pietų afrikiete dėl pirmosios pozicijos, ją sumėtė, krisdamą motociklas kliudė ir prakirto alkūnę. Nors varžybos ir nebaigtos, bet nuotaikos nėra blogos.

„Pirmas važiavimas buvo tikrai sunkus, niekada nesu bandžiusi tokių trasų, mūsų gruntas visiškai kitoks, tačiau džiaugiuosi, nes man pavyko išplėšti pergalę! Antrasis važiavimas nelabai pasisekė, padariau mažą klaidelę ir virtau, pajautusi skausmą nusprendžiau sustoti, sustojus paaiškėjo, kad alkūnėje labai didelė žaizda ir teks ją siūti. Šiuo metu jaučiuosi gerai, laukiu operacijos. Noriu visiems padėkoti, kurie mane palaikė ir pagelbėjo ir padėjo, ačiū jums visiems labai“, – teigė A. Tamuliūnaitė.

„Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti ir padėti populiarinti motosportą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, smagu prisidėti prie talentų ir profesionalių sportininkių. Tikiu, kad Lietuvos vardą dar išgirsime ir moterų klasės podiume, viskas prieš akis, juk Moterys Gali! Turime puikią pradžią, svarbu kurti vieningą ir draugišką motosporto bendruomenę“, – šypsojosi A. Gelažninkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt