Sportas

2021.12.02 22:35

Pokyčius „Žalgiryje“ įvertinęs Giedraitis žavėjosi Lekavičiumi: nesu matęs, kad pramestų

LRT.lt2021.12.02 22:35

Dviem Vitorijos „Baskonia“ (4-9) klubo lietuviams viešnagė Lietuvoje nesusiklostė sėkmingai. Tado Sedekerskio ir Roko Giedraičio atstovaujamas Ispanijos klubas ketvirtadienį 68:72 (19:21, 13:19, 14:11, 22:21) pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ (3-10).

„Įmesti negalime, atrodome gynyboje dar pusėtinai, bet puolime tai tikrai blogai. Dalinamės kamuoliu, atrodo bandome po vieną ištraukti, mesti. Visų varžybų taip aišku nelaimėsime. Buvo varžybų, kai įmesdavome – tai laimėdavome, bet mums reikia daugiau komandinio žaidimo“, – po rungtynių Kaune komentavo Rokas Giedraitis.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“

– Sakote, kad labai daug tokių individualių veiksmų. Ar čia norėtųsi griežtesnės trenerio rankos, kad susitvarkytų?

– Aš manau, kad ne. Kodėl? Aišku, yra ir trenerio ranka, yra ir patys žaidėjai, kai kalbamės tarp savęs rūbinėje, kad turime dalintis kamuoliu. Turime daugiau dirbti dėl laisvo metimo, kad išeitumėme. Žiūrėsime, dirbsime. Yra kur dirbti gynyboje, puolime.

– Ką pavyko nuveikti po trenerio atleidimo?

– Visą laiką sunku sezono metu pakeisti trenerį. Sunkiau sezono metu negu vasarą. Tai tikrai treneris nespėjo dar visų savo dalykų parodyti ir išmokyti, kokia jo filosofija. Aišku, didžiąją dalį parodė, bet reikia suprasti, kad ir mums, patiems žaidėjams, dar reikia laiko, kad suprastumėme, ko jis nori.

– Komanda išgyveno sunkų periodą – atleistas treneris. Kaip jūs pats reagavote? Ar buvo netikėta, ar jautėte, kad bręsta permainos trenerio poste?

– Nežinau. Aišku, kai pralaimi, tai kažką galvoji, kažką turi pasąmonėje. Aš kažkaip susikoncentruoju į tai, kad bandau laimėti visas varžybas ir tiek. Buvo kaip buvo, pasikeitė treneris ir tiek.

– 38-ą minutę rezultatas dar buvo lygus. Kas nulėmė „Žalgirio“ pergalę mačo pabaigoje?

– Nežinau, gal gale tiesiog geriau priėmė sprendimus ir tiek. Mes padarėme, man atrodo, porą klaidelių iš kurių gavome 4 taškus. Tas ir lėmė, manau.

Eurolyga per LRT. Įtempta rungtynių atomazga: „Žalgiris“ palaužė „Baskonia“ šturmą ir į sąskaitą įsirašė trečiąją pergalę

– Lukas Lekavičius 8 taškus pelnė pabaigoje. Kaip nepavyko jo sustabdyti?

– Nežinau. Pikenrolo gynyba turbūt nesudirbo ir tiek. Lukas savo floaterius mėto visą gyvenimą. Nesu matęs, kad jis pramestų nors vieną.

– Esi daugiausiai rungtyniaujantis Eurolygoje, lyg ir pernai panašiai buvo ir šiandien daug žaidei. Ar užtenka tos energijos, nepavargsti?

– Įpranti. Vis tiek ta trečia pozicija tokia yra, tau nereikia visą laiką 40 minučių pikenrolą ar du prieš du. Atsistoji kampe, kur reikia padėti. Visą sezoną taip žaisti neįmanoma tikrai.

– Prie D. Ivanovičiaus žaidei antru, prie N. Spahijos labiau trečiu. Kaip sekasi prisitaikyti prie naujo vaidmens?

– Dar reikia prisitaikyti, reikia laiko. Atrodo, kad neatrandu savęs: nežinau, kada pakirsti, kada išmesti. Reikia ir man pačiam laiko. Anksčiau daugiau su kamuoliu buvau, dabar be kamuolio – vėl reikia prie to grįžti. ALBA klube žaidžiau trečiu – buvo viskas gerai. Tai, sakau, reikia laiko ir viskas bus gerai. Darbas, darbas ir dar kartą darbas.

– Ar yra emocionalumas grįžtant į Kauną?

– Tai visada yra. Čia į Lietuvą atvažiuoji: tėvai, draugai, ta pati kalba. Visą laiką yra smagu čia grįžti, aš norėčiau čia dažniau grįžti, jeigu taip išeitų. Bet yra kaip yra. O jaudulio nėra. Bet prieš varžybas, aišku, visą laiką kažkoks jaudulys yra.

– Kiek pats „Žalgiris“ yra pasikeitęs?

– Pasikeitęs iš tikrųjų daug. Žaidžia tokį lengvą, bent jau šiandien, krepšinį, pagal kokius derinius mačiau. Artūras Milaknis laisvas kiek metimų išmetė, bet chebra dirba, šaunuoliai. Taip ir toliau.

– Kai ruošėtės prieš rungtynes, ar nenustebino „Žalgiris“, nebuvo kokio žaidimo plano?

– Kažko tokio, kad nustebintų, tikrai nebuvo. Žiūrėjome video, viskas buvo praeita.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt