2021.12.02 19:05

„Baskonia“ pasipriešinimą palaužusio „Žalgirio“ sąskaitoje – trečioji pergalė Eurolygoje

LRT.lt2021.12.02 19:05

Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ (3-10) sugebėjo apkartinti Tado Sedekerskio ir Roko Giedraičio viešnagę Lietuvoje ir iškovojo trečiąją pergalę Eurolygoje.

Jure Zdovco auklėtiniai 72:68 (21:19, 19:13, 11:14, 21:22) palaužė Vitorijos „Baskonia“ (4-9) pasipriešinimą.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“

Žalgiriečiai antroje dvikovos dalyje buvo kelis kartus įgyję solidų pranašumą, tačiau Ispanijos ekipa vis sugebėdavo sugrįžti į rungtynes.

Kai liko žaisti vos penkias minutes ir žalgiriečiai pirmavo 61:52, atrodė, kad pergalė jau yra ranka pasiekiama. Vis tik tuomet savo žodį tarė „Baskonia“ snaiperiai, kurie išlygino rezultatą.

Pergalę „Žalgiriui“ nukalė puikią atkarpą pačioje pabaigoje sužaidęs Lukas Lekavičius, kuris lemiamu metu pelnė 8 taškus iš eilės.

Po šios pergalės „Žalgiris“ turnyro lentelėje susilygino su Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkais. Be to, žalgiriečiams tai buvo trečioji pergalė iš eilės namų tvirtovėje.

Rungtynių statistika:

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 13, Joshas Nebo ir Mantas Kalnietis po 10, Tyleris Cavanaugh 9, Marekas Blaževičius 8, Artūras Milaknis 6, Janis Strelniekas ir Edgaras Ulanovas po 5, Tai Websteris 4, Regimantas Miniotas 2 taškai.

„Baskonia“: Stevenas Enochas 13, Simone Fontecchio 12, Jaysonas Grangeris 11, Lamaras Petersas 10, Wade`as Baldwinas ir Tadas Sedekerskis po 7 taškus.

Eurolyga per LRT. Įtempta rungtynių atomazga: „Žalgiris“ palaužė „Baskonia“ šturmą ir į sąskaitą įsirašė trečiąją pergalę

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 72:68 (21:19, 19:13, 11:14, 21:22)

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo 4 Tai Websterio taškais be atsako ir Nevenui Spahijai sužaidus vos minutę teko prašyti minutinės pertraukėlės. Kėlinio viduryje komandos apsikeitė tolimais metimais, tačiau po Artūro Milaknio tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 61:52.

Tačiau pasiduoti „Baskonia“ neketino ir po dviejų Jaysino Grangerio tritaškių likus žaisti 2 minutes rezultatas tapo lygus – 63:63. Į tai Lukas Lekavičius atsakė dviem taikliais dvitaškiais metimais.

Per likusią minutę „Baskonia“ ekipai išsigelbėti nepavyko ir žalgiriečiai džiaugėsi pergale.

Po trečiojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 51:46 (21:19, 19:13, 11:14)

Po pertraukos „Baskonia“ puolimą tempė 7 taškus iš eilės pelnęs Tadas Sedekerskis. Po šios jo atkarpos „Baskonia“ priartėjo iki 4 taškų – 41:45. Per 8 kėlinio minutes „Žalgiris“ buvo pelnęs vos 4 taškus, o jų badą nutraukė Marekas Blaževičius.

Ketvirčio pabaigoje pirmuosius savo taškus karjero Eurolygoje pelnė Regimantas Miniotas, o „Žalgiris“ nutolo 51:43. Tiesa, „Baskonia“ prieš ketvirtą kėlinį situaciją kiek palengvino pataikydama tolimą metimą.

Eurolyga per LRT. Kol kas fortūna „Žalgirio“ pusėje: po pirmosios rungtynių pusės – nežymi persvara kauniečių naudai

Po antrojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 40:32 (21:19, 19:13)

„Baskonia“ greitomis atakomis sugeba persverti rezultatą, tačiau įpusėjus kėliniui Tylerio Cavanaugh tritaškis leidžia žalgiriečiams lengviau atsikvėpti – 29:25.

Antroje ketvirčio pusėje „Žalgiris“ pratęsė sėkmingą žaidimą, o Artūro Milaknio tritaškis į rūbinę leido šeimininkams pirmauti 40:32.

Po pirmojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 21:19

Manto Kalniečio vedami žalgiriečiai puikiai pradėjo rungtynes ir įpusėjus kėliniui pirmavo 12:4. Tačiau antroje ketvirčio pusėje „Baskonia“ ekipą truktelėjo Stevenas Enochas, kurio dėka varžovai priartėjo iki vieno taško – 15:16.

Tiesa, šeimininkus vėliau truktelėjo Edgaro Ulanovo dvitaškis su pražanga, o kėlinį žalgiriečiai užbaigė pirmaudami 21:19.

Startinės sudėtys: „Žalgiris“: Mantas Kalnietis, Artūtas Milaknis, Janis Strelniekas, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo. „Baskonia“: Wade`as Baldwinas, Rokas Giedraitis, Tadas Sedekerskis, Stevenas Enochas, Jaysonas Grangeris.

*****

Eurolyga per LRT. „Žalgiris“ stoja į kovą su trenerį pakeitusia Vitorijos „Baskonia“: ar iškovosime trečiąją pergalę?