Sportas

2016.11.25 09:16

S. Karjakinas persvaros neišsaugojo: M. Carlsenas grįžo

BNS 2016.11.25 09:16

Pasaulio šachmatų čempiono titulą ginantis Magnusas Carlsenas atsisako kelti baltą vėliavą. Pajutęs, kad titulas slysta iš rankų 25-erių norvegas susiėmė ir laimėjo dešimtąją Niujorke vykstančios akistatos dėl pasaulio čempiono titulo partiją. Po jos rezultatas tarp M.Carlseno ir metais vyresnio Rusijos didmeistrio Sergejaus Karjakino tapo lygus 5:5.

Iš viso šachmatininkams liko sužaisti mažiausiai dvi partijas. Pasaulio čempionu bus paskelbtas sportininkas, pirmasis surinkęs 6,5 taško.

Aštuntojoje partijoje pralaimėjimą patyręs norvegas pirmą kartą per trejus metus, kai kovoja dėl pasaulio čempiono titulo, buvo atsidūręs atsiliekančio vaidmenyje.

Devintojoje partijoje S.Karjakinas savo pranašumo įrodyti nesugebėjo, o štai dešimtojoje turėjo pripažinti M.Carlseno pranašumą.

Baltomis figūromis žaidęs norvegas triumfavo po 75-ojo ėjimo. Tuomet po daugiau nei šešių valandų kovos S.Karjakinas nusprendė pasiduoti, pasirašė protokolą ir iš karto paliko salę.

„Jaučiu didelį palengvėjimą ir tikrai esu labai laimingas. Dabar situacija yra gerokai optimistiškesnė. Džiaugiuosi, jog turėsime mažiausi dar dvi puikias partijas“, – po mačo šypsojosi gyvybiškai svarbų tašką išplėšęs M.Carlsenas.

Jaučiu didelį palengvėjimą ir tikrai esu labai laimingas.

S.Karjakinas taip pat pripažino, kad šį kartą jo oponentas sužaidė labai gerai.

„Magnusas žaidė puikiai ir nuolat mane spaudė. Sykį šiurkščiai suklydau ir tai labai brangiai kainavo“, – prisipažino rusas.

Dabar šachmatininkai turės dieną poilsio. Vienuolikta partija bus žaidžiama šeštadienį.

Vienuoliktoje partijoje baltomis figūromis žais S.Karjakinas, dvyliktoje – M.Carlsenas.

Jei po dvylikos partijų rezultatas serijoje bus lygus, pretendentams teks žaisti sutrumpintas partijas. Jei nugalėtojas nepaaiškės ir tada, bus organizuojama „blic“ partija ir „armagedonas“. Taip vadinama dvikova, kai baltieji savo ėjimams turi 5 minutes, o juodieji – tik 4.

Mačo prizinis fondą sudaro 1 mln. JAV dolerių. Nugalėtojas gaus 60 proc. šio fondo, o pralaimėjusiam atiteks 40 proc. dydžio premija.