Sportas

2015.09.08 13:45

Kauno „Žalgirio“ treneris J. Plaza: nesiruošiame niekam iš anksto pralaimėti

Šarūnas Bulota, 15min.lt2015.09.08 13:45

Tapęs VTB Vieningosios lygos reguliariojo sezono nugalėtoju, Kauno „Žalgiris“ ketina būti ir pirmoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyrinės lentelės vietoje. Tam kauniečiams namuose paskutinėse LKL reguliariojo sezono rungtynėse reikia įveikti Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Tapęs VTB Vieningosios lygos reguliariojo sezono nugalėtoju, Kauno „Žalgiris“ ketina būti ir pirmoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyrinės lentelės vietoje. Tam kauniečiams namuose paskutinėse LKL reguliariojo sezono rungtynėse reikia įveikti Vilniaus „Lietuvos rytą“.

„Žalgiris“ pirmajame tarpusavio susitikime lapkričio 26 d. vilniečius nugalėjo 11 taškų skirtumu (90:79).

Šiuo metu abi komandos LKL čempionate yra turnyro lentelės viršuje ir tai bus paskutinės reguliariojo sezono rungtynės abiem klubams.

„Žalgirio“ pergalės atveju kauniečiai užimtų pirmą vietą, o „Lietuvos rytas“ gali nukristi net iki ketvirtosios. Jeigu vilniečiai laimės mačą didesniu negu 11 taškų skirtumu – pirmąją vietą užims jie.

Kauniečių treneris Joanas Plaza tvirtino, kad pasigirdusios kalbos apie neva iš anksto planuojamą pralaimėjimą „Lietuvos rytui“ neturi jokio pagrindo. Strategas daugiau laiko skyrė svarstymui apie labai ilgą LKL finalo seriją iki keturių pergalių. Ispanas piktinosi, kad po septintųjų finalo rungtynių kitą dieną tektų žaisti VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio rungtynes. „LKL negina savo klubų“, – kalbėjo J. Plaza.

Žaidėjai sakė, kad šiandien per rungtynių su „Prienais“ peržiūrą buvote labai piktas? – prieš treniruotę žurnalistai paklausė J. Plazos.

Gal dabar taip neatrodo (šypsosi, – red. past.), bet esu tikrai piktas. Negalime leisti, kad sezonas nueitų šuniui ant uodegos. Reikia suprasti, kad dabar esame kita komanda, palyginti kokia buvome sezono pradžioje. Visiems reikia labai susikaupti ir nekartoti tų pačių klaidų. Visi darome klaidas, tačiau tų pačių nereikia daryti. 

Kai matau, kad žaidėjai atsipalaiduoja, nes mato, kad pirmaujame 10 taškų (kalba apie paskutiniąsias rungtynes su „Prienais“, – red. past.), galėčiau juos prismaugti, jei tik turėčiau tokią teisę.

Kai kas sako, kad galite specialiai pralaimėti „Lietuvos rytui“, galvodami apie LKL pusfinalius. Kaip vertinate tokius svarstymus?

Būtų puiku jei baigtume du reguliariuosius čempionatus būdami pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Pirmą kartą „Žalgirio“ istorijoje esame pirmi VTB Vieningoje lygoje, norime būti pirmi ir LKL. Šį sezoną šalies pirmenybėse tik kartą pralaimėjome, „Neptūnui“ vieno taško skirtumu. Jiems buvo gera, mums – bloga, viskas taip jau susiklostė.

Niekada negalvoju apie rezultatą. Jei kažkas bando skaičiuoti, kaip viskas susiklostytų pusfinaliuose, jei mes pralaimėtume būsimas rungtynes, nepažįsta manęs. Aš niekada neužsiimu tokiais dalykais. Kiekvienose rungtynėse turi atiduoti visą save ir siekti pergalės. Jei elgsiesi kitaip, blogą padarysi sau.

Jei stengsiesi ir pralaimėsi, bus gėda, bet niekada nepralaimėčiau dėl kažkokios naudos pusfinaliuose.

Žinau, kad kauniečiai mėgsta tokius įdomius, įtemptus mačus, todėl šeštadienį bandysime pateisinti jų lūkesčius.

Kokios yra stipriosios vilniečių pusės?

Jei neklystu, jų komandoje pasikeitė penki žaidėjai, treneriai. Jų žaidimas gerėja, jie tobulėja. Jie turi puikių metikų, fiziškai stiprių krepšininkų. Mūsų komandoje, išskyrus Donnie McGrath'ą, žaidėjai tie patys.

Kaip vertinate pasikeitusią LKL čempionato sistemą?

Tai bus tik mano nuomonė, liečianti ne konkrečiai „Žalgirį“, bet apskritai visą Lietuvos krepšinį. Turiu gerbti esamą tvarką, tačiau turbūt esame vienintelė šalis (kalba apie Lietuvą, – red. past.), kurioje žaidžiamos 7 finalo rungtynės. To nesuprantu. Vakar išgirdau, kad turėsime žaisti pirmąsias VTB ketvirtfinalio rungtynes kitą dieną po LKL finalo. Nežinau, kur yra LKL apsauga Lietuvos komandoms. Tai aktualu ne tik mums, bet bet kuriai VTB žaidžiančiai šalies komandai. Tai visiškai nelogiška.

Šalis, kurioje yra tik 3 mln. gyventojų ir kuri nori išlikti aukštame lygyje, turi rūpintis savo komandomis. Pavyzdžiui, Ispanijoje bet kada galima registruoti jaunus, iki 19 m. žaidėjus. Logika paprasta – leisti jiems tobulėti žaidžiant svarbias rungtynes aukščiausiame lygyje. Lietuvoje to daryti negalime. Nesuprantu, kodėl?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.