Sportas

2016.11.24 22:19

Lietuvos biatlono rinktinė pradeda naują sezoną

Naujomis aprangomis pasipuošusi Lietuvos biatlono rinktinė žengia į naująjį sezoną. Jis bus vienas svarbiausių ketverių metų olimpiniame cikle. Lietuvos moterų ir vyrų rinktinės kovos dėl teisės dalyvauti 2018 metų Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse komandinėje ir asmeninėje įskaitoje. Į olimpines žaidynes pateks 20 stipriausių šio sezono Nacijų taurės įskaitos estafečių komandų. Pernai Lietuvos vyrų komanda buvo 20, moterų – 22. Nuo 1 iki 20 vietas Nacijų taurės įskaitoje užimsiančios šalys asmeninėse varžybose galės deleguoti po keturis biatlonininkus, o 21–22 pozicijos garantuos dvi vietas.

„Maksimaliai – tai dvi estafetės, viduriukas – viena didelė ir viena mažas (dvi mergaitės), ir minimalus tikslas – 2+2 vietos. Dėl vyrų patekimo šansų yra žymiai daugiau, nes jie jau pernai įrodė, kad gali. Čia norėtųsi mūsų pagrindinių merginų sėkmingesnių startų“, – tikisi Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Viena tituluočiausių Lietuvos biatlonininkių Diana Rasimovičiūtė pirmuoju kontroliniu startu atvirajame Norvegijos čempionate jau įrodė, kad yra pasirengusi būti Lietuvos moterų komandos lydere. Ji pasirodė sėkmingiausiai iš visų lietuvių – dukart finišavo 13-ta. 32-ejų metų sportininkę nuo šio sezono vėl treniruoja latvių specialistas Vitalijus Urbanovičius. 

Optimistiškai prieš olimpinį atrankos sezoną nusiteikęs ir vyrų komandos lyderis Tomas Kaukėnas.

„Sezono pradžia, pirmas startas buvo džiuginantis, džiaugiausi, kad šaudymo greitis normalizavosi, yra greitesnis nei pernai metais, jaučiuosi daug užtikrintesnis, laisvesnis. Pradžia mane nudžiugino“, – džiaugiasi biatlonininkas T. Kaukėnas.

Trečią sezoną biatlono rinktinėje pradedantis buvęs slidininkas Vytautas Strolia tikina įsiliejęs į komandą. Sportininkas vis labiau prisijaukina ir šaudymo rungtį. 

„Antras sezonas, sakyčiau, nelabai vykęs, antroje sezono pusėje buvo didelė krizė su šaudymu. Bet šią vasarą jau pailsėjau ir pradėjau vėl iš naujo dirbti, ir šiemet esu geriau pasiruošęs negu praeitame sezone“, – sako biatlonininkas V. Strolia.

Lietuvos biatlonininkai jau rytoj išvyksta į pirmąsias pasaulio biatlono taurės varžybos Švedijoje.