Sportas

2021.12.02 13:53

TOK teigia antrą kartą kalbėjęsi su Peng Shuai

LRT.lt2021.12.02 13:53

Tarptautinis olimpinis komitetas teigia, kad įvyko antrasis jų atstovų ir Kinijos tenisininkės Peng Shuai pokalbis.

Anot TOK, pokalbis įvyko prieš pat tarptautinės moterų teniso asociacijos (WTA) sprendimą neberengti teniso turnyrų Kinijoje.

„Mes jaučiame lygiai tokį patį susirūpinimą dėl Peng Shuai saugumo, kaip daugybė žmonių ir organizacijų. Todėl vakar TOK komanda su ja susisiekė antram pokalbiui.

Pasiūlėme jai visapusišką palaikymą, toliau būsime su ja reguliariame kontakte ir jau susitarėme dėl asmeninio gyvo susitikimo sausio mėnesį.. Ji atrodo saugi ir sveika“, – rašoma TOK pranešime.

Pirmasis TOK prezidento Thomo Bacho ir P. Shuai pokalbis įvyko lakpričio 21-ąją.

35 metų Peng Shuai, buvusi Vimbldono ir Prancūzijos atvirojo teniso čempionato moterų dvejetų varžybų čempionė, anksčiau šį lapkritį socialiniame tinkle „Weibo“ pranešė, kad buvęs vicepremjeras Zhang Gaoli „vertė“ ją lytiškai santykiauti, kai jiedu ilgą laiką su pertraukomis buvo pora.

Šie kaltinimai buvo greitai pašalinti iš socialinio tinklo, panašaus į „Twitter“, o apie Peng Shuai nuo tada neturėta jokių žinių apie dvi savaites.

Kilus tarptautinės bendruomenės – be kita ko, teniso superžvaigždžių ir Jungtinių Tautų atstovų – pasipiktinimui, Kinijos valstybinė žiniasklaida išplatino daugybę vaizdo įrašų, turinčių parodyti, kad Peng Shuai yra viskas gerai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt