Sportas

2021.12.02 11:11

Dar vienas koronaviruso smūgis sportui – atšauktas dailiojo čiuožimo pasaulio taurės finalas

LRT.lt2021.12.02 11:11

Kone svarbiausias 2021 metų renginys dailiojo čiuožimo pasaulyje antrus metus iš eilės atšauktas dėl koronaviruso. Po savaitės Japonijos mieste Osakoje turėjęs prasidėti pasaulio taurės finalas neįvyks.

Pasaulio taurė (arba „Grand Prix“) yra varžybos, atskirais etapais vykstančios visus metus – šiemet vyko etapai JAV, Kanadoje, Italijoje, Japonijoje, Prancūzijoje ir Rusijoje.

Pastaruosiuose dviejuose etapuose dalyvavo ir Lietuvos šokių ant ledo pora Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed, bet į finalines varžybas Osakoje jie nepateko.

Renginys turėjo prasidėti po savaitė, gruodžio 9 dieną ir trukti iki 12-os dienos.

2020 m. „Grand Prix“ varžybų finalas irgi buvo atšauktas dėl koronaviruso.

Japonija, baimindamasi naujojo koronaviruso varianto omikron pranešė, kad dar labiau sugriežtina savo sienų kontrolę – į šią valstybę užsieniečiams šiuo metu patekti tapo iš esmės neįmanoma. Sportininkams netaikomos išimtys, kad bus daroma per Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes.

Tarptautinė čiuožimo sąjunga (ISU) praneša, kad bus ieškoma naujos datos finalui ir greičiausiai naujos vietos bet tai greičiausiai vyktų jau sezono pabaigoje. Dailiajam čiuožime sezonas paprastai baigiasi po pasaulio čempionato kovo mėnesį.

2022 m. vasarį geriausių čiuožėjų dar laukia ir Pekino žiemos olimpinės žaidynės.

Tai jau antras smūgis sportui šią savaitę. Antradienį pranešta, kad atšauktos žiemos Universiados žaidynės, kurios gruodžio 11 d. turėjo prasidėti Šveicarijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt