Sportas

2021.12.02 10:05

Norvegijos moterų rinktinės vartuose – 19-metė lietuvė: Lietuvai pasakiau „Ne“

LRT.lt2021.12.02 10:05

Jei Norvegijos vyrų futbolo rinktinėje nuolat matome kitų tautybių futbolininkus, kurie gavę šalies pilietybę ar gyvenantis čia nuo vaikystės, atstovauja komandai, moterų rinktinėje to nebuvo 12 metų. Trečiadienį vienos geriausių pasaulio rinktinių vartus gynė 19 metų lietuvė Rugilė.

Rugilė Marija Rulytė – 19 metų „Rosenborg“ klubo vartininkė neturėjo daug darborungtynėse, kuriose Norvegijos rinktinė Jerevane įveikė Armėnijos futbolininkes net 10:0.

Debiutas buvo neįprastas, mat mačas prasidėjo lapkričio 30 dieną, bet 71-ąją minutę dėl tiršto rūko buvo nutrauktas. Likusį pusvalandį futbolininkės sužaidė gruodžio pirmosios rytą nuo 8 val. Jerevano laiku.

Norvegijos moterų rinktinė pasauliniame FIFA reitinge užima 12-ąją vietą, nuolat dalyvauja pasaulio ir Europos čempionatuose.

Įprastai norvegių vartus gina Cecilie Fiskerstrand, tačiau mačą su pasaulio čempionato atrankos grupės autsaiderėmis nuo starto pradėjo naujokė lietuvė. Portalui NRK.no ji atskleidė, kad į rinktinę ją kvietė ir Lietuva.

„Lietuvai pasakiau „ne“, o Norvegijai – daugiau nei „taip“. Tai yra vieta, kur aš noriu žaisti futbolą, nors lietuviai man žadėjo, kad iškart tapsiu pagrindine vartininke. Nenoriu švaistyti laiko niekam kitam. Su Norvegija aš jaučiu didesnį ryšį nei su Lietuva, čia ir galimybės didesnės“, – NRK.no sakė R. M. Rulytė.

Norvegai rašo, kad lietuvė yra pirma žaidėja moterų rinktinėje per 12 metų, kurio abu tėvai – ne norvegai. Iki šiol tokia buvo tik viena, nors komandoje yra futbolininkių, kurių vienas iš tėvų ne norvegas.

„Taip, tai yra bėda. Neturime pakankamai mergaičių su daugiakultūrinėmis šaknimis, kurios pasirinktų žaisti futbolą. Esame išbandę daug dalykų, tačiau niekaip neįvyksta persilaužimas. Tiesiog joms trūksta dėmesio.

Jeigu norime iškovoti medalius geriausiuose čempionatuose, žaisti geriausią futbolą, negalime leisti nepastebėti ar pražiopsoti tų talentingų mergaičių“, – NRK.no cituojama Norvegijos rinktinės trenerė Lise Klaveness.

Apie tai paklausta Rugilė tiesaus atsakymo neturėjo: „Nežinau. Ne kiekvienas, atvykstantis į Norvegiją yra sportininkas ir ne kiekvienas atvyksta, kad tokiu taptų.“

Rugilė yra gimusi Lietuvoje, o su tėvais į Norvegiją persikėlė būdama 10 metų amžiaus.

Norvegijos rinktinė atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą, kuris vyks Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje yra F grupės lyderės. Per 6 mačus norvegės iškovojo 5 pergales, kartą sužaidė lygiosiomis.

1995 m. Norvegijos futbolininkės tapo pasaulio čempionėmis, 1987 ir 1993 m. Europos čempionėmis, 2000 m. – olimpinėmis čempionėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt