Sportas

2016.11.24 13:37

Į Pietų Ameriką Dakaro techniką išsiuntęs A. Juknevičius: likęs mėnuo – tikra kankynė

LRT.lt 2016.11.24 13:37

Ankstyvą rytą Prancūzijos Le Havro jūrų uoste Dakaro dalyviai įveikė pirmąjį varžybų išbandymą – techninę ir administracinę komisiją. Vieni pirmųjų šią procedūrą įveikė Antano Juknevičiaus „Overdrive Hilux“, serviso sunkvežimis ir komandos palaikymo automobiliai. Lenktynininkas prisipažino, kad dabar iki pirmųjų testų Pietų Amerikoje likęs laukimas – tikra kančia, rašoma pranešime spaudai.

Trečiadienio naktį iš Lietuvos į Dakaro organizatorių paskirtą parc ferme (uždara vieta, automobilių sporte naudojama laikyti lenktynių automobilius tam tikrą laiką – red.) atvežti lietuviški Dakaro bolidai ankstyvą rytą jau stovėjo eilėje į angarą, skirtą automobilių apžiūrai ir techninių reikalavimų patikrinimui. Šiame etape dalyviai gali įveikti didžiąją dalį komisijų, siekdami sutaupyti brangaus laiko prieš ralio startą.

Antanas Juknevičius džiaugėsi, jog kaip ir kasmet, visos procedūros buvo įveiktos be pastebėjimų, todėl liko surinkti vos kelis parašus ir teisėjų antspaudus Asunsjone.

„Vidutiniškai tik apie ketvirtadalis visų dalyvių įveikia komisijas Prancūzijoje atitikdami visus reikalavimus. Mūsų mechanikai ir visa pasiruošimo komanda pusę metų intensyviai dirbo ruošdami automobilį, todėl džiaugiamės sulaukę tokio įvertinimo“, – teigė „CRAFT Bearings“ komandos lenktynininkas Antanas Juknevičius.

Anot jo, dabar technika yra jau ne rankose, tad likęs mėnuo bus skirtas paskutinių organizacinių, logistikos ir kitų klausimų išsprendimui.

Anot jo, šis mėnuo yra pats sunkiausias, nes jau itin norisi sėsti prie lenktyninio automobilio vairo.

Į Pietų Ameriką A. Juknevičiaus komanda išskrenda gruodžio 26 dieną. Šiais metais Dakaro ralis startuos Paragvajaus sostinėje Asunsjone. Vėliau dalyviai persikels į Boliviją, o finišo liniją kirs Argentinos sostinėje Buenos Airėse.

2017-ųjų Dakare startuos 491 sportininkai iš 59 pasaulio šalių, tarp jų – 83 ekipažai visureigių klasėje, 50 sunkvežimių, 146 motociklai ir 37 keturračiai. Vidutiniškai varžybose finišuoja vos 60 proc. visų startavusių dalyvių.